Przez Trumpa nie będzie pikantnie. Polskie gwiazdy nie dostały na czas wiz

2017-09-08 2:00

Przez amerykańskiego prezydenta nie będzie pikantnego spotkania z gwiazdami. Aktorzy: Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Ziembicki oraz Mikołaj Krawczyk, którzy mieli w niedzielę wystąpić w Nowym Jorku ze sztuką "Pikantni", nie dostali na czas wiz. Wszystko przez zaostrzone przepisy biurokratyczne i wymogi zarządzone przez Donalda Trumpa (71 l.).

Aktorzy z Polski mieli być gwiazdami otwarcia Polonijnego Sezonu Kulturalnego. Na sztukę z niecierpliwością czekało wielu Polaków, tak w Nowym Jorku jak i Chicago, gdzie "Pikantni" mieli być wystawieni w sobotę. Tymczasem polonijna publiczność będzie musiała obejść się smakiem. Administracja Donalda Trumpa w ambasadzie w Polsce jest bezlitosna dla wjeżdżających do USA i nie stosuje taryfy ulgowej nawet wobec artystów.

- Pomimo dostarczenia dodatkowych informacji, nie otrzymaliśmy decyzji o przyznaniu wiz pracowniczych. Prawdopodobnie musielibyśmy poczekać jeszcze kilka dni i byłaby ona pozytywna, ale fizycznie nie udałoby się zorganizować opłat, wizyty w ambasadzie i przylecieć na czas do Stanów. W związku z tym, by nie przepadły pieniądze i by nie zawieść widzów będziemy aplikować o inną datę. Najprawdopodobniej w styczniu, ponieważ jest to najbliższy wolny czas, kiedy mamy dostępnych wszystkich aktorów - tłumaczy nam Karol Bytner z agencji aktorskiej Gudejko, który organizował przyjazd aktorów ze strony polskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE