Przykre skutki dzielenia... taksówki - okradzione przez współpasażerkę z Ubera

2015-07-08 2:00

Uwaga! Ta historia może posłużyć jako przestroga przed jeżdżeniem taksówką z obcą osobą. Dwie kobiety zostały okradzione przez nieznajomą pasażerkę z którą wspólnie skorzystały z popularnego serwisu Uber.

Ofiary to dwie 21-letnie Irlandki, które od jakiegoś czasu mieszkają w East Harlem – donosi DNA.info.

Z ustaleń policji wynika, że młode kobiety bawiły się w jednym z barów na Greenwich Village. Kiedy impreza zaczęła dobiegać końca postanowiły zamówić Ubera. Jak zeznały, usłyszała to jakaś inna kobieta, która zapytała gdzie mieszkają i twierdząc, że to praktycznie tam gdzie ona, zaoferowała, że zamówi kurs. Wysadzi je tam gdzie chcą i pojedzie pod swój dom. Nie podejrzewając niczego Irlandki zgodziły się podzielić taksówką. Kiedy samochód dojechał na miejsce, nieznajoma powiedziała, by nie przejmowały się rachunkiem, bo ona zapłaciła z kurs już ze swojej karty „podpiętej" do aplikacji telefonicznej Ubera. Tak więc obie podziękowały, obiecały, że gdy spotkają się w barze następnym razem, to postawia jej drinka, pożegnały się i wyszły.

Kiedy tylko samochód odjechał, okazało się, że z ich torebek zniknęły portfele z pieniędzmi oraz ID i telefony komórkowe. W sumie złodziejka zgarnęła 180 dol. w gotówce, iPhone'a wartego 450 dol., Samsunga o wartości 650 dol., irlandzki paszport i prawo jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE