Publiczne egzekucje na Ukrainie. Ludzie z workami na głowie powieszeni na drzewach. Makabryczne zdjęcia!

i

Autor: twitter

Makabryczne zdjęcia!

Publiczne egzekucje na Ukrainie. Ludzie z workami na głowach powieszeni na drzewach. Na szyjach mają tabliczki

2022-12-04 20:45

Na terenie obwodu ługańskiego Rosjanie dokonali publicznych egzekucji - taką informację zamieścił w mediach społecznościowych ukraiński aktywista Serhij Sternenko. Zrobił to w niedzielę, 4 grudnia. Pokazał także fotografie trójki powieszonych ludzi. Doniesienia sprawdzają teraz władze regionu.

Rosyjscy żołnierze po raz kolejny pokazali swoje okrucieństwo. Ukraiński aktywista, Serhij Sternenko w niedzielę (4 grudnia) zamieścił na swoim kanale na Telegramie wstrząsające zdjęcia przedstawiające trzy osoby z workami na głowach, powieszone na drzewie. Napisał, że ludzie zostali publicznie straceni przez rosyjskich okupantów. Na ciałach zamordowanych wiszą kartonowe tabliczki, na których jest między innymi napisane: "zdrajca narodu ługańskiego". Sternenko nie podaje jednak, gdzie dokładnie w okupowanej przez ludzi Putina części regionu ługańskiego doszło do tej publicznej egzekucji. Zaznaczył jednak, że była ona pokazowa, przeprowadzona tak, "by wszyscy widzieli".

Publiczne egzekucje w obwodzie ługańskim? Władze sprawdzają informacje

Niedługo później głos w sprawie zabrał szef obwodu ługańskiego, Serhij Hajdaj. Również za pośrednictwem Telegrama przekazał, że służby weryfikują te informacje. Dodał jedocześnie, że "Siły Zbrojne kontynuują ofensywę w kierunku miast Swatowe i Kreminna. Stopniowo posuwają się do przodu, więc należy wkrótce czekać na pozytywne wieści". 

Wojna na Ukrainie. Zakazana broń chemiczna

To nie koniec niedzielnych doniesień o zbrodniach wojennych popełnianych przez Rosjan na Ukrainie. Marynarka wojenna Ukrainy poinformowała bowiem, że wojska rosyjskie używają w atakach przeciwko oddziałom ukraińskim zakazanej broni chemicznej - granatów K-51 z chloropikryną, mającą właściwości gazu bojowego. Chloropikryna to lotna ciecz, której w czasie pierwszej wojny światowej używano jako bojowego środka trującego - przypomina PAP. 

Sonda
Czy W. Putin trafi przed Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne?
Zmobilizowani Rosjanie idą na front bez szkolenia. Gen. Kraszewski: ich żywotność wynosi od kilku minut do kilku godzin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają