Putin

i

Autor: Marcel Żuk

Wojna na Ukrainie

"Putin nie skończy na Ukrainie". Polityk wskazał kolejny kraj

2023-06-16 12:30

Władimirowi Putinowi nie chodzi tylko o podbicie Ukrainy i myśli również o innych terytoriach graniczących z Rosją - ostrzega kanclerz Niemiec Olaf Scholz cytowany przez "Deutsche Welle". Polityk wskazał kraj, który jego zdaniem może jako następny znaleźć się na celowniku rosyjskiego dyktatora.

Olaf Scholz ostrzega przed kolejnymi planami Putina. Według niemieckiego kanclerza Putin chce włączyć do Rosji graniczący z nią kraj

Putin nie zatrzyma się na Ukrainie - takie słowa słyszeliśmy wielokrotnie po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Wojna na Ukrainie pokazała, że Rosja jest zagrożeniem globalnym, a konflikt ten wbrew pozorom jest również sprawą krajów trzecich. Teraz przed ambicjami Władimira Putina przestrzegł w rozmowie z "Deutsche Welle" Olaf Scholz. Dyktatorowi nie chodzi tylko o podbicie Ukrainy i myśli również o innych terytoriach graniczących z Rosją - ostrzega kanclerz Niemiec. Polityk wskazał kraj, który jego zdaniem może jako następny znaleźć się na celowniku rosyjskiego dyktatora. "To oczywiste, że rosyjski prezydent chce wchłonąć jakieś sąsiednie terytoria: ma taki plan dla Ukrainy i jest dość jasne, że również dla Białorusi" - powiedział kanclerz Niemiec.

Były wiceprezydent USA: "Jeśli Putin wygra na Ukrainie, nie zatrzyma się i może wejść na terytorium NATO"

"To dlatego tak istotne jest, byśmy odbyli specjalne rozmowy na temat gwarancji bezpieczeństwa i w jasny sposób deklarowali, że będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne i nie zgodzimy się na żadne narzucane warunki pokojowe. Rosja ma wycofać swoje wojska" - dodał niemiecki polityk. O tym, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie, mówił niedawno także były wiceprezydent USA i jednocześnie kandydat na prezydenta Mike Pence podczas spotkania z wyborcami w stanie Iowa. Jego przewidywania były znacznie bardziej niepokojące od słów Scholza. "Jeśli Putin wygra na Ukrainie, nie zatrzyma się i może wejść na terytorium NATO" - powiedział w środę wieczorem Pence. "To nie jest nasza wojna, ale wolność jest naszą walką. Naszym celem powinno być pomóc Ukrainie wygrać" - dodał republikanin.

Sonda
Uważasz, że wojna na Ukrainie może trwać latami?

QUIZ. Wielki test geograficzny! Granice państw. Ostatnie pytania tylko dla geniuszy

Pytanie 1 z 10
Czy Polska graniczy z Rosją?
Białoruś okupowana przez Rosję. Co Putinowi da północny front?