Jewgienij Prigożyn, Putin

i

Autor: AP/Mikhail Metzel; AP Jewgienij Prigożyn, Putin

Wojna na Ukrainie

Putin niedługo straci Krym? Szef Grupy Wagnera się wygadał!

2023-03-06 11:17

Szef Grupy Wagnera niespodziewanie zaczął żalić się w nagranej tyradzie, że nie dostaje wystarczająco dużo amunicji, przez co "może załamać się cały front". Jewgienij Prigożyn machając nerwowo ręką snuje wizje kolejnych strat, w tym Donbasu i Krymu. Nagranie udostępnił na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Spanikowany szef Grupy Wagnera zdradza poważne kłopoty Rosji! Wieszczy utratę przez Putina Krymu i Donbasu

Wojna na Ukrainie niedawno wkroczyła w drugi rok i końca jej nie widać. A może jednak jest jakaś szansa na szybkie pokonanie Władimira Putina? Można mieć na to nadzieję słuchając dziwnej tyrady Jewgienija Prigożyna! Nagranie z nerwowym przemówieniem szefa Grupy Wagnera udostępnił na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Prigożyn na nagraniu żali się na złą sytuację swoich oddziałów i snuje katastroficzne z punktu widzenia Putina wizje. "Jeśli dzisiaj Wagner wycofa się z Bachmutu, to cała linia frontu się rozsypie" - twierdzi Prigożyn. Opowiada też o niedoborach amunicji, podejrzewa nawet, że mogło dojść do zdrady, ale nie wyklucza zwykłej biurokracji.

Szef MSW Ukrainy: "Prigożyn zaczął ze smutkiem przepowiadać rosyjskie porażki"

"Prigożyn zaczął ze smutkiem przepowiadać rosyjskie porażki: „Jeżeli dziś Wagner wycofa się spod Bachmuta, cała linia frontu się rozpadnie”. Panikuje z powodu „niedoboru amunicji” i grozi, że jeśli Wagner zostanie zmuszony do odwrotu, linia obrony rosyjskiej się załamie, cały obwód ługański i Krym poddadzą się i tak dalej" - streszcza wystapienie Prigożyna szef MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Prigożyn w panice stwierdza też, że jeśli przez brak amunicji Grupa Wagnera będzie musiała wycofać się spod Bachmutu, to przejdzie do historii jako ci, przez których Rosja przegrała całą wojnę.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?

Quiz o stolicach państw – jaką stolicę mają te kraje?

Pytanie 1 z 15
Na początek łatwe. Co jest stolicą Niemiec?
Gen. Mirosław Różański: Jeśli zaakceptujemy rosyjski Krym, to Rosja za dekadę będzie graniczyła z Polską [Express Biedrzyckiej]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany