Putin testuje Szatana! Mógłby zmieść cały kraj. Już wiadomo kiedy!

2021-05-06 10:00 Zofia Dąbrowska
Vladimir Putin
Autor: AP

Władimir Putin ma nową broń! Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone trzy testy pocisków kontynentalnych, które są zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych mogących zmieść z powierzchni Ziemi całą Wielką Brytanię lub cały jeden amerykański stan. Niebawem rusza masowa produkcja tych pocisków. Nazywają się one oficjalnie "RS-28 Sarmat", ale nieoficjalna nazwa brzmi... "Satan-2". A to wszystko w czasie, gdy relacje Zachodu z Moskwą są wyjątkowo napięte w związku z sytuacją na Ukrainie.

Rosja grozi światu Szatanem! Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone trzy testy 208-tonowych pocisków kontynentalnych mogących przenosić 10 dużych głowic nuklearnych lub 16 małych, a także kombinację jednych i drugich. Pierwszy test ma odbyć się w trzecim kwartale tego roku. Pociski nazywają się oficjalnie "RS-28 Sarmat", ale nieoficjalna nazwa brzmi... "Satan-2". Jak zaznacza rosyjskie ministerstwo obrony, pociski te mogą zmieść z powierzchni Ziemi całą Wielką Brytanię lub cały jeden amerykański stan, na przykład Teksas. Albo wszystkie stany, jeśli do USA doleci odpowiednia ilość "Szatanów". Niebawem rusza ich masowa produkcja, a do jednostek trafią w 2022 roku.

NIE PRZEGAP: Cezary Gmyz oburzony! Wszedł do niemieckiego sklepu i zobaczył TO

W dodatku Rosja utrzymuje, że "Satana-2" nie imają się żadne tarcze rakietowe i został on zaprojektowany tak, by obrać nieprzewidywalną drogę, a nawet przelecieć nad dowolnym biegunem, by trafić w cel. A to wszystko w czasie, gdy relacje Zachodu z Moskwą są wyjątkowo napięte w związku z sytuacją na Ukrainie. W zeszłym miesiącu Putin zgromadził dziesiątki tysięcy żołnierzy i ciężki sprzęt przy granicy z Ukrainą, potem armia została niespodziwanie wycofana. Moskwa przez cały czas utrzymywała, że były to tylko ćwiczenia. Szczyt USA-Rosja zaplanowano na czerwiec.

NIE PRZEGAP: Książka Meghan Markle to plagiat?! Nowe oskarżenia, wybuchła awantura

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Polityka Kaczyńskiego, to polityka Putina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze