Nowa Kachowka

i

Autor: Telegram Nowa Kachowka

Wojna na Ukrainie

Putin wywołał potop, ale zaszkodził sam sobie? Wysadzenie zapory na Dnieprze. ZDJĘCIA

2023-06-06 15:12

Rosyjska armia wywołała kataklizm na Ukrainie! Wojska Władimira Putina wysadziły zaporę w Nowej Kachowce na Dnieprze. Woda zalewa miejscowości i zagraża Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Ale wszystko wskazuje na to, że był to dla dyktatora strzał w kolano.

Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce na Dnieprze. Co i kiedy się stało? Jakie są konsekwencje?

Ten czyn pokazuje, że Władimir Putin jest gotowy na wszystko, byle tylko zwiększyć swoje szanse na sukcesy w wojnie na Ukrainie. Ale także udowadnia, że rosyjski dyktator ma niezbyt mądrych doradców. Rosjanie w nocy z poniedziałku na wtorek wysadzili w powietrze zaporę na rzece Dniepr w miejscowości Nowa Kachowka. Zapora tworzy ogromny Zbiornik Kachowski. Zalew ma aż 240 kilometrów długości, teraz poziom wody opada, a kolejne miejscowości z Nową Kachowką na czele są zalewane. Na szczęście brak informacji o ofiarach potopu Putina, ale zniszczenia są potężne i trwa ewakuacja kilkunastu tysięcy ludzi z zagrożonego terenu. Woda ze zbiornika używana jest także na potrzeby Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, ale szczęśliwie brak informacji o bezpośrednim zagrożeniu skażeniem. Można jednak mówić o dużym zagrożeniu dla środowiska z innej przyczyny. Nie chodzi tylko o powódź, ale też o ogromne ilości oleju maszynowego, które znalazły się w rzece Dniepr, ponadto woda zalała cały ogród zoologiczny.

Wysadzenie zapory przez Rosjan to strzał w kolano? Na Krymie może zabraknąć wody, zalewa także Rosjan

Wiele jednak wskazuje na to, że to, co miało powstrzymać ukraińską kontrofensywę, obróci się przeciwko bezwzględnemu dyktatorowi. Władze okupacyjne Krymu zaczęły już przebąkiwać o tym, że sytuacja zagraża dostawom wody na kontrolowany przez Rosjan od dziewięciu lat półwysep. Zalewając okupowane przez siebie tereny, Rosjanie sabotują też własne stanowiska obronne. Prokuratura generalna w Kijowie wszczęła śledztwo w sprawie dramatu wywołanego przez Rosjan pod kątem zbrodni wojennej i tzw ekobójstwa.

Sonda
Uważasz, że wojna na Ukrainie może trwać latami?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy to państwo ma dostęp do morza? Grube ryby zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Czy Czechy mają dostęp do morza?
Ukralina - Oleh Biłeccki
Listen on Spreaker.