Putin zaatakuje Polskę? Zrobi to, jeśli uzna, że przegra na Ukrainie. Gdzie uderzy?

i

Autor: AP/John Raoux Putin zaatakuje Polskę? "Zrobi to, jeśli uzna, że przegra na Ukrainie". Gdzie uderzy?

Przerażające słowa!

Putin zaatakuje Polskę? "Zrobi to, jeśli uzna, że przegra na Ukrainie". Gdzie uderzy?

2022-10-03 8:39

Niepokojące słowa płyną ze Stanów Zjednoczonych. Senator zasiadający w senackiej komisji ds. wywiadu, Marco Rubio, w rozmowie ze stacją CNN przyznał, że Putin, odnosząc coraz więcej porażek, może najechać kolejne kraje. "Gdy poczuje, że przez dostawy broni z Zachodu na Ukrainę może przegrać, zaatakuje". Gdzie może uderzyć?

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad 7 miesięcy. Ostatnie tygodnie wskazują na coraz większą przewagę sił ukraińskich, mimo ogłoszonej przez Putina mobilizacji, a także aneksji części ukraińskich terytoriów. Jedną z najbardziej spektakularnych porażek rosyjskiego dyktatora w ostatnich dniach jest odbicie z rąk rosyjskich ważnego strategicznie ukraińskiego miasta Łyman. Niestety jednak, niepowodzenia mogą tylko bardziej rozjuszyć i tak już wściekłego Putina. A wtedy może zacząć atakować.

Amerykański senator o Polsce: "Putin może wziąć odwet"

Tak przynajmniej twierdzi Marco Rubio, czołowy republikanin w amerykańskiej senackiej komisji ds. wywiadu. W niedzielnej (2 października) rozmowie ze CNN wyraził obawę, że porażki skłonią Putina do tego, by wziąć odwet i zaatakować kolejne kraje, a wśród nich Polskę. Dlaczego akurat nas? "Jeżeli na przykład [Putin - przyp. red.] uzna, że zachodnie dostawy broni do Ukrainy spowodują, że nie tylko przegra wojnę, ale też straci władzę, to całkiem możliwe, że uderzy w niektóre z tych miejsc dystrybucji, przez które przechodzą te dostawy, a takie znajdują się m.in. na terenie Polski" - powiedział senator. Czy możliwe, że Putin uderzy w nasz kraj bronią jądrową? Jeśli tak się stanie, to - zgodnie z tym, co w niedzielę (2 października) mówił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg - pociągnie to za sobą "poważne konsekwencje dla Rosji". "Retoryka prezydenta Putina, retoryka nuklearna, jest niebezpieczna" - cytuje go "New York Post". Sekretarz zapewnia, że w przypadku ataku, NATO na niego odpowie.

Putin zaatakuje NATO? "Będziemy bronić każdego centymetra"

O tym samym już w piątek, krótko po ogłoszeniu przez Putina aneksji części ukraińskich terytoriów, mówił prezydent USA, Joe Biden. "Ameryka jest w pełni przygotowana, by wraz z sojusznikami z NATO bronić każdego centymetra terytorium NATO - każdego centymetra. Więc, panie Putin, nie zrozum błędnie tego, co mówię. Każdy centymetr" - komentował. 

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki