Koronawirus w Rosji. Gigantyczne wzrosty zakażeń. Ostra reakcja Putina

2021-10-21 15:53

Prezydent Rosji Władimir Putin (69 l.) zamyka zakłady pracy od 30 października do 7 listopada z powodu alarmującego wzrostu przypadków i zgonów COVID-19. W Rosji zanotowano 1028 zgonów i stwierdzono 34 073 nowe zakażenia.

Sytuacja na świecie

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono w USA – 80,4 tys., w Wielkiej Brytanii – 49,1 tys., w Rosji – 34,1 tys.

Czeski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu restrykcji sanitarnych z powodu pogarszającej się sytuacją w związku z pandemią COVID-19. Według nowych przepisów od poniedziałku maseczki będą obowiązkowe we wszystkich wnętrzach, a od 1 listopada restauracje mają sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.

Austria: Od 1 listopada w miejscach pracy wymagane będą certyfikaty potwierdzające zaszczepienie przeciwko COVID019, wyzdrowienie lub uzyskanie negatywnego wyniku testu. Certyfikat będzie obowiązkowy dla wszystkich mających w codziennej pracy kontakt z innymi ludźmi. Rozporządzenie w tej sprawie ma wejść w życie w najbliższych dniach.

Koronawirus nowe obostrzenia

CZECHY

Od poniedziałku maseczki będą obowiązkowe we wszystkich wnętrzach, a od 1 listopada restauracje mają sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.Testy PCR - wykrywający obecność koronawirusa SARS-CoV-2 od 1 listopada będą ważne przez 72 godziny, a test antygenowy - przez 1 dzień. Każda ubezpieczona osoba będziemiała prawo do jednego testu antygenowego w tygodniu i do dwóch testów PCR.

AUSTRIA

Od 1 listopada w miejscach pracy wymagane będą certyfikaty potwierdzające zaszczepienie przeciwko COVID 19, wyzdrowienie lub uzyskanie negatywnego wyniku testu. Certyfikat będzie obowiązkowy dla wszystkich mających w codziennej pracy kontakt z innymi ludźmi. Obowiązek testowania testami antygenowymi ważnymi tylko przez 24 godzinyObowiązek noszenia masek FFP2 w sklepach z artykułami codziennego użytku, w środkach transportu publicznego, kolejkach linowych itd.Osoby niezaszczepione mają obowiązek noszenia maski FFP2 we wszystkich sklepach.Zasada 3G zaszczepiony, wyleczony i przetestowany metodą PCR obowiązuje już na imprezach i spotkaniach dla 25 osób lub więcej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE