Ian

i

Autor: Twitter Ian

Horror po huraganie w USA

Rekiny pływają po ulicach miast! Armageddon na Florydzie przez huragan Ian

2022-10-01 8:00

Koszmar na Florydzie po przejściu huraganu Ian! Zdjęcia ze Stanów Zjednoczonych pokazują szokujący obraz całkowicie zniszczonego miasta. Straty są kolosalne, władze mówią, że taki huragan zdarza się raz na 500 lat. W dodatku razem z potokami wody na ulice wdarły się rekiny! Mieszkańcy boją się też aligatorów i... szabrowników.

Przerażające skutki huraganu Ian. Rekiny na ulicach, zniszczone miasta. Ludzie boją się aligatorów

2,7 miliona ludzi zostało bez energii elektrycznej, pół miliona poniosło straty, w tym wielu straciło dach nad głową i dobytek życia. Władze Fort Myers na Florydzie nie mają wątpliwości - taki kataklizm jak huragan Ian, który przetoczył się przez stan, zdarza się raz na 500 lat. Zdjęcia z miejsca, w którym 28 września zaczął szaleć huragan Ian, robią wstrząsające wrażenie. Żywioł miażdżył wszystko na swojej drodze, a potoki wody wdzierały się na ulice, zamieniając je w rwące rzeki. Skutki okazały się podwójnie dramatyczne - nie dość, że powodzie niszczyły miasto, to jeszcze razem z wodą wdarły się do Fort Myers... rekiny! W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i filmy przedstawiające krwiożercze drapieżniki. Charakterystyczna jedna płetwa wystaje nad powierzchnię wody na zalanej ulicy, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, co to za zwierz zaatakował Florydę razem z huraganem Ian. Tymczasem to nie koniec zagrożeń.

Joe Biden: "To może być najbardziej śmiercionośny huragan w historii Florydy"

Floryda słynie z ogromnej populacji aligatorów i mieszkańcy w mediach społecznościowych zaczynają wyrażać obawy, że gdy wrócą do swoich domostw albo wyjdą na zalane ulice, zastaną tam nie tylko rekiny, ale też wygłodniałe, przestraszone gady. Na razie władze ostrzegają jednak przede wszystkim przed szabrownikami, którzy ruszyli w ruiny, by je plądrować. Policja z Florydy zapowiada zero tolerancji dla złodziei żerujących na tym wielkim nieszczęściu. "To może być najbardziej śmiercionośny huragan w historii Florydy. A liczby nie są wciąż znane, ale z wczesnych doniesień wynika, że mogło dojść do wielu przypadków śmiertelnych" - powiedział prezydent USA Joe Biden. Teraz Ian już osłabł i z huraganu stał się burzą tropikalną.

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Dzień rekina w łódzkim Orientarium

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki