USA: Robot zostanie prezydentem USA?! Miliarder uchyla rąbka tajemnicy

i

Autor: Shutterstock; AP Photo

Wygryzie polityków?

Robot zostanie prezydentem USA?! Miliarder uchyla rąbka tajemnicy

2024-04-17 13:10

Posuńcie się, Donaldzie Trumpie i Joe Bidenie! Sławny miliarder wieszczy koniec polityków, jakich dotąd znaliśmy. Według Elona Muska już za kilka lat prezydentem Stanów Zjednoczonych może zostać... robot. Sztuczna inteligencja naprawdę zawładnie światem? Oczywiście założyciel Tesli mówił to wszystko półżartem, ale realny wpływ AI na wybory ma miejsce już teraz. Jak to się skończy?

Elon Musk powiedział, że w 2032 roku wybory prezydenckie w USA może wygrać sztuczna inteligencja. Biden i Trump do lamusa?

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się już na początku listopada 2024 roku. Kto je wygra, Joe Biden czy Donald Trump? Od odpowiedzi na to pytanie będą zależeć dalsze losy świata, a nieprzewidywalny Donald Trump może, delikatnie mówiąc, wprowadzić zamieszanie do naszego życia. Z drugiej strony wielu wątpi w zdolność mocno już wiekowego i słynącego z gaf Bidena do rządzenia Ameryką. Pewnie niejeden Amerykanin marzy o jakiejś trzeciej drodze, takiej prawdziwej. A według Elona Muska już niebawem coś takiego się pojawi i może wygryźć prawdziwych polityków. Sławny miliarder powiedział, że już w 2032 roku robot może wygrać wybory prezydenckie. Mówił to półserio, ale wobec błyskawicznego postępu w rozwoju technologii AI chyba niczego nie powinniśmy już wykluczać. Elon Musk wypowiedział słowa o robocie-prezydencie podczas 10. dorocznej ceremonii wręczenia nagród Breakthrough Prize w Los Angeles, nazywanej Oscarami Nauki. Spytano go, kto jego zdaniem zostanie następnym prezydentem USA.

„Jak myślisz, kto wygra wyścig do Białego Domu w 2032 roku? Jaki typ sztucznej inteligencji? Transformersy czy dyfuzja?”

Ze śmiechem odpowiedział: „Jak myślisz, kto wygra wyścig do Białego Domu w 2032 roku? Jaki typ sztucznej inteligencji? Transformersy czy dyfuzja?”. O dyfuzji mówimy, kiedy sztuczna inteligencja generuje komputerowo obrazy na podstawie wyuczonych danych, transformersy to zabawki-roboty wynalezione w Japonii jeszcze w latach 80. Oczywiście Musk żartował, ale specjaliści powtarzają, że wpływ AI na wybory jest realny i sztuczna inteligencja może teoretycznie zostać faktycznym ich zwycięzcą. Już teraz jest wykorzystywana do produkcji memów czy wręcz fake newsów mających zdyskredytować jakąś opcję polityczną, sięgają po nią także osoby związane z kampaniami, by zaoszczędzić czas i pieniądze przy tworzeniu materiałów.

Sonda
Czy zagłosowałbyś na robota w wyborach?

QUIZ na prima aprilis! Prawda czy żart? Zobacz, czy dasz się nabrać!

Pytanie 1 z 10
Sławny pisarz Oscar Wilde miał w domu homara i wyprowadzał go na spacery na smyczy
Tak sztuczna inteligencja widzi mieszkańców warszawskich dzielnic

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki