Rocznica śmierci Jana Pawła II. W Wielki Czwartek mija 10 lat

2015-04-02 9:44

To niezwykłe, że 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II przypadła w Wielki Czwartek, upamiętniający Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus podzielił się z apostołami swoją mocą.

Wyjątkowość tego jubileuszu, a także inne papieskie rocznice (18 maja - 90-lecie urodzin; 27 kwietnia - rocznica kanonizacji) sprawiły, że rok 2015 został ustanowiony przez parlament rokiem św. Jana Pawła II. A Wielki Czwartek to pierwsza, w dodatku wyjątkowa okazja do uczczenia modlitwą pamięci papieża Polaka. Dostrzegł to kardynał Stanisław Dziwisz i właśnie dziś zaprasza wiernych na wspólne czuwanie do krakowskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II na Podgórzu (ul. Totus Tuus 32) w czasie Godziny Świętej, czyli o 21.37.

Z kolei kościelna Fundacja Jego zaprasza na Noc Konfesjonałów, która odbędzie się w kościołach diecezji: białostockiej, sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej, lubelskiej, rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej, wrocławskiej i świdnickiej. - To okazja do spowiedzi i modlitwy dla osób zabieganych, zapracowanych - mówi ks. Grzegorz Adamski, koordynator akcji upamiętniającej 10. rocznicę śmierci papieża Polaka.

Zobacz: Przygotuj się do świąt z papieżem Janem Pawłem II

Polecamy: Papież Jan Paweł II powołany do świętości

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE