ROK więzienia za fałszywy test na koronawirusa! Jest już wyrok

2021-06-23 16:40
Koronawirus w Polsce, 2 lipca. Wariant delta. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [2.07.2021]
Autor: pixabay.com, CC0 fot. fernandozhiminaicela Koronawirus w Polsce, 2 lipca. Wariant delta. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [2.07.2021]

Surowy wyrok dla mężczyzny, który załatwił sobie fałszywy wynik testu na obecność koronawirusa! Osoba ta została przyłapana na przedstawieniu nieprawdziwego testu na belgijskim lotnisku w Zaventem. Konsekwencje były bardzo poważne, z czego zapewne mężczyzna nie zdawał sobie sprawy. Chociaż prokuratura żądała dla niego sześciu miesięcy więzienia, to sędzia nie miał litości i uznał, że mężczyzna dopuścił się przestępstwa, za które powinien posiedzieć jeszcze dłużej.

Przedstawiasz fałszywy wynik testu na obecność koronawirusa? Możesz pójść siedzieć i to na długo! Przynajmniej w Belgii. Szokująco wysoki wyrok zapadł właśnie w stolicy tego kraju. Przed sądem w Brukseli stanął mężczyzna, który został przyłapany na pokazywaniu nieprawdziwego testu na belgijskim lotnisku w Zaventem. Według telewizji VRT chociaż prokuratura żądała dla niego sześciu miesięcy więzienia, to sędzia nie miał litości i uznał, że mężczyzna dopuścił się przestępstwa, za które powinien posiedzieć jeszcze dłużej.

NIE PRZEGAP: Delta PLUS już w Europie! Lekarz ostrzega przed uszkodzeniami płuc

W efekcie człowiek przyłapany z fałszywym testem na obecność koronawirusa spędzi w więzieniu aż rok, ma też zapłacić wysoką grzywnę w wysokości 8 tysięcy euro. To bezprecedensowy w Belgii wyrok, jednak może ich być więcej, bo w ciągu tylko jednego miesiąca tej wiosny z fałszywymi wynikami testów na koronawirusa przyłapano w samej tylko Belgii 300 osób.

NIE PRZEGAP: PILNE. Rosja OSTRZELAŁA brytyjski okręt! Granica została przekroczona?

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze