Rosja/ Media: na dworcu w Riazaniu podpalił się zmobilizowany do wojska mężczyzna

i

Autor: Twitter/Activatica Rosja/ Media: na dworcu w Riazaniu podpalił się zmobilizowany do wojska mężczyzna

Wstrząsające nagranie

Rosja. Na dworcu podpalił się chłopak zmobilizowany do wojska. "Nie chcę na front!" [WIDEO 18+]

2022-09-26 14:43

Po ogłoszeniu przez Putina mobilizacji w Rosji dochodzi do coraz straszniejszych wydarzeń. Płoną budynki komisji wojskowych, w poniedziałek rano 25-letni mężczyzna zastrzelił komendanta, który miał go rekrutować, a teraz na dworcu autobusowym w rosyjskim Riazaniu młody chłopak, który właśnie dostał pobór do wojska, oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. "Nie chcę na front" - krzyczał. Jest nagranie z tego wstrząsającego zdarzenia.

21 września Władimir Putin ogłosił mobilizację. Na ukraiński front ma oficjalnie trafić 300 tysięcy mężczyzn, nieoficjalnie nawet ponad milion. Od chwili rozpoczęcia poboru Rosjanie masowo uciekają z kraju. Dotąd Rosję opuściło już ćwierć miliona obywateli. Uciekają do Mongolii, Finlandii, Kazachstanu - wszędzie muszą czekać w kilkukilometrowych kolejkach. W poniedziałek (26 września) portal "Insider" podał, że najgorzej jest na granicy rosyjsko-gruzińskiej, gdzie "kierowcy oczekują po 40-50 godzin. W kolejce co jakiś czas dochodzi do kłótni". W całym kraju wybuchają protesty przeciwko mobilizacji, płoną komisje wojskowe, a w poniedziałkowy poranek na terenie obwodu irkuckiego 25-letni poborowy zastrzelił szefa komisji uzupełnień, aby nie zostać zmobilizowanym. O tym, jak bardzo Rosjanie boją się jechać na wojnę świadczy też wstrząsający incydent, do jakiego doszło również w poniedziałek (26 września) na dworcu autobusowym w Riazaniu, oddalonym o 200 km od Moskwy.

Mobilizacja w Rosji. Samopodpalenie na znak protestu

Jak podaje "Nowaja Gazieta. Jewropa", młody człowiek dokonał samopodpalenia. Przedtem krzyczał, że nie chce na front. W mediach społecznościowych krąży drastyczne nagranie z tego zajścia. Widać na nim, jak wchodzący w kadr wysoki mężczyzna nagle wylewa na siebie prawdopodobnie łatwopalną ciecz, po czym natychmiast staje w płomieniach. 

CZYTAJ TAKŻE: Masakra w szkole w Rosji. Nie żyje trzynaście osób, w tym siedmioro dzieci!

Samopodpalenie pod Sejmem. Matka tłumaczy, dlaczego syn się podpalił

Mobilizacja w Rosji. Rosjanie zrobią wszystko, by nie trafić na front

Na miejsce od razu wezwano pogotowie ratunkowe. Wstępnie lekarze ocenili, że poparzeniu uległo 90 procent ciała mężczyzny. Gdy medycy pakowali chłopaka do ambulansu, on wciąż krzyczał, że nie chce jechać na front. To mogą nie być ostatnie tego typu doniesienia z Rosji. Od momentu ogłoszenia mobilizacji Rosjanie szukają wszelkich sposobów, by nie pojechać na wojnę. Jak podaje PAP, część dokonuje samookaleczeń - w rosyjskim internecie coraz częściej pojawiają się ogłoszenia np. o "bezbolesnym" łamaniu rąk.

CZYTAJ TAKŻE: Putin planuje zagładę całej Europy? "Jeśli wybuchnie wojna atomowa, cały świat czeka nuklearna zima"

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?