Putin

i

Autor: Shutterstock Putin

Wojna na Ukrainie

Rosja szykuje "maksymalną eskalację" wojny? "To nastąpi za 2-3 tygodnie"

2023-02-01 10:20

Rosja szykuje się do eskalacji wojny na Ukrainie. Ostrzegł przed tym w wywiadzie dla telewizji Sky News sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. "Rosja przygotowuje się do maksymalnej eskalacji. (...) Nie wykluczamy żadnego scenariusza w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni" - mówi Ołeksij Daniłow.

Putin przygotowuje eskalację wojny na Ukrainie. "Nie wykluczamy żadnego scenariusza w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni"

Wojna na Ukrainie niebawem wejdzie w zupełnie nową fazę, a stanie się to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni. Ma dojść do eskalacji konfliktu. Ostrzegł przed tym w wywiadzie dla telewizji Sky News sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. "Rosja przygotowuje się do maksymalnej eskalacji. Gromadzi wszystko, co możliwe, przeprowadza manewry i szkolenia. Rozumiemy, że wszystko jest na stole. Mogę powiedzieć, że nie wykluczamy żadnego scenariusza w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni" - powiedział Ołeksij Daniłow. Według niego Rosjanie mogą zacząć wszystko od początku, przypuszczając ataki na Ukrainę z północy, południa i wschodu, tak jak 24 lutego 2022 roku nad ranem. Zbliżająca się rocznica wybuchu pełnej wojny na Ukrainie może w tym kontekście tylko dodatkowo niepokoić. Według Daniłowa do eskalacji może dojść dokładnie w tym dniu, ale także wcześniej.

Najbardziej krwawe walki dopiero nadejdą. Ukraina ostrzega przed planami Putina

"Przeszliśmy przez rozległy, trudny okres, ale jestem świadomy, że główne walki dopiero nadejdą i nastąpią w tym roku, w ciągu dwóch do trzech miesięcy. To będą decydujące miesiące w wojnie" - powiedział sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Zaapelował do krajów Zachodu o nowe dostawy broni, w tym o odrzutowce. "Byłoby świetnie, gdyby to były odrzutowce Typhoon. F-16 też są dobre. Każda pomoc byłaby dobra" - powiedział Ołeksij Daniłow.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Test dla mistrzów, 10/10 to cud

Pytanie 1 z 10
Ambaras to...
Zachód ROZGRYWA Rosję! Grupa Wagnera rekrutuje Niemców l Ukralina

Czy Putin może wygrać tę wojnę?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają