Rosja zaprasza na koncert hitów ZSRR do największej katedry w Moskwie. Niech ludzie przypomną sobie, jak dobre były kiedyś lody

i

Autor: Shutterstock Moskiewska cerkiew jak sala koncertowa

Tęsknota za ZSRR

Rosja zaprasza do największej cerkwi w Moskwie na koncert hitów ZSRR. "Kiedyś lody były dobre, a ludzie milsi"

2022-08-04 9:27

Największa na świecie i najsłynniejsza cerkiew prawosławna, czyli Sobór Chrystusa Króla w Moskwie, w którym lubi się modlić Władimir Putin, jesienią tego roku zatrzęsie się w posadach, bo właśnie w niej odbędzie się wielka parada rosyjskich przebojów, pamiętających czasy sowieckie. Ciekawszy jednak od samej imprezy jest komunikat zapowiadający wydarzenie. To prawdziwa perełka!

Podczas, gdy Ukraina jest objęta brutalną wojną, Rosja się bawi. Edyta Piecha, Muslim Magomajew i Eduard Chil - to tylko część radzieckich artystów, których repertuar będzie można usłyszeć 16 września, podczas "Wielkiej parady hitów ZSRR", organizowanej w największej i najbardziej znanej katedrze prawosławnej na świecie, czyli w moskiewskim Soborze Chrystusa Króla. Jak podaje "The Moscow Times", powołując się na Meduzę, bilety na to wydarzenie pojawiły się w środę (3 sierpnia) w największych serwisach biletowych w Rosji. I prawdopodobnie rozeszły się na pniu, bo w tej chwili nie ma już możliwości, by kupić je online. Wygląda więc na to, że osobliwy komunikat prasowy, jaki przygotowali organizatorzy imprezy, zadziałał. Aż trudno uwierzyć w to, co jest w nim napisane.

Rosjanie marzą o powrocie do czasów związku sowieckiego?

"Człowiek urodzony w ZSRR ma wiele powodów, by oddawać się nostalgii za minioną epoką. Być może nie ma łatwiejszego i szybszego sposobu na powrót do upragnionej przeszłości, niż ponowny kontakt z jego muzyką – lekką, uduchowioną i niesamowicie chwytliwą" - czytamy w  informacji. "Warto sobie przypomnieć, jak dobre były kiedyś lody, a ludzie milsi, bardziej współczujący".

CZYTAJ TAKŻE: Trump o Putinie: "Nie chciał wywołać wojny, ale skoro już zaczął, to pewnie zajmie całą Ukrainę"

Mateusz Morawiecki osobiście obalił ZSRR? Ten film Polskiej Fundacji Narodowej jest hitem. Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Katedra w Moskwie: Kiedyś basen, teraz sala koncertowa?

Podobno to nie będzie pierwszy koncert, jaki odbędzie się w murach świątyni. 10 czerwca miała tam miejsce impreza o tej samej nazwie. Jak przypomina "The Moscow Times", Sobór Chrystusa Zbawiciela został zburzony przez Józefa Stalina, a w jego miejscu przez dziesięciolecia funkcjonował największy odkryty basen na świecie. W latach 1995-200 jednak katedra wróciła na swoje miejsce. Podobno Władimir Putin bardzo lubi się w niej modlić.

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje antypapież. Wybrało go sześć osób, w tym rodzice. "Papież Michał I" miał 62 lata

Sonda
Czy za czasów PRL i ZSRR było lepiej niż teraz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany