dzieci

i

Autor: Shutterstock dzieci

Wojna na Ukrainie

Rosjanie porwali 12-latka i chcieli oddać go do adopcji! "Uratowała go babcia"

2023-03-06 13:20

12-latek został porwany przez Rosjan i szykowano go do adopcji przez rosyjską rodzinę! Chłopiec cudem zdobył telefon i zadzwonił do babci, a kobieta odważnie pojechała po wnuka do Doniecka i udało jej się go stamtąd wywieźć. 12-latek opowiedział swoją historię Polskiej Agencji Prasowej. Tymczasem Rosjanie wywieźli już z Ukrainy do Rosji około 150 tysięcy dzieci.

12-letni Sasza porwany przez Rosjan i szykowany do adopcji. Uciekł ludziom Putina dzięki babci

Porywają dzieci, mówią im, że rodzice już ich nie chcą i umieszczają je w domu dziecka, a potem szykują swoje ofiary do adopcji przez rosyjskie rodziny i wychowania na Rosjanina. Podczas wojny na Ukrainie ludzie Władimira Putina robią rzeczy, które znamy z opowieści o czasach hitlerowskich, kiedy dzieci podstępnie odbierano rodzinom i wychowywano na Niemców. Według ukraińskich władz Rosjanie porwali na Ukrainie już 150 tysięcy dzieci. Wiele z nich wywieziono z kompletnie zniszczonego Mariupola. Jednym z takich dzieci był 12-letni Sasza, który teraz opowiedział swoją historię we Lwowie Polskiej Agencji Prasowej, podczas konferencji "Zjednoczeni dla sprawiedliwości". Jemu cudem udało się uciec ludziom Putina dzięki swojemu sprytowi, szczęśliwemu trafowi i bohaterskiej babci.

Rosjanie mówili 12-latkowi, że mama już go nie chce. Dziecko szuka jej do dziś

Jak opowiada PAP-owi Sasza, wraz z mamą trafił do obozu rosyjskiego po tym, jak schronili się w zakładach metalurgicznych w Mariupolu. Tam wojskowi lekarze opatrzyli rannego w rosyjskim bombardowaniu chłopca. Matka z Saszą byli w zakładach, dopóki nie został on przejęty przez rosyjskie wojsko. Wtedy wywieziono ich ciężarówką pod Nowoazowsk i rozdzielono. Jak opowiada 12-latek, usłyszał, że mama już go nie chce i że zostanie adoptowany przez rosyjską rodzinę. Trafił do Doniecka. Tam cudem zdobył telefon i zadzwonił do babci, kryjąc się w toalecie. Kobieta odważnie pojechała po wnuka do Doniecka i udało jej się go stamtąd wywieźć. Trwają poszukiwania matki Saszy, której dziecko nie widziało od roku.

Sonda
Czy przypuszczałeś, że Rosja rozpęta wojnę?

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska
Marek Budzisz: Stary świat już nie wróci, ta wojna zmieniła wszystko ["Rok wojny"]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany