Atak Rosjan na centrum handlowe

i

Autor: DSNS Atak Rosjan na centrum handlowe

Atak rakietowy Rosji na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Bilans ofiar rośnie, zginęło co najmniej 18 osób [ZDJĘCIA]

2022-06-28 7:01

Rośnie tragiczny bilans ofiar rosyjskiego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Zginęło co najmniej 18 osób. Budynek jest kompletnie zniszczony. Ukraińskie dowództwo podało, że w centrum handlowe trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3.

W wyniku rosyjskiego ataku na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku zginęło 18, a rannych zostało 59 osób - poinformowała Ukraińska Państwowa Służba Ratunkowa. Akcja ratunkowa wciąż trwa. Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksija Daniłowa, na Krzemieńczuk Rosjanie wystrzelili dwie rakiety. Jedna z nich uderzyła w centrum handlowe, druga leciała w kierunku stadionu miejskiego.

- W przeddzień szczytu NATO w Madrycie Rosja popełniła kolejną zbrodnię wojenną na ludności cywilnej. Tym razem w Krzemieńczuku na Ukrainie. Ostrzelanie centrum handlowego pełnego niewinnych ludzi powinno spotkać się z odpowiedzią w postaci większego wsparcia militarnego dla Ukrainy, Obrońców Europy - napisał w poniedziałek wieczorem na Twitterze prezydent Duda. Wpis został zamieszczony w języku angielskim.

Czytaj też: Przesmyk suwalski. Mieszkańcy "najniebezpieczniejszego miejsca na świecie": Boimy się, że wszystko jest tak blisko nas

Jan Piekło: Wojna w Ukrainie spowszedniała
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE