Rozpuszczał ludzi w kwasie, złapali go po 30 latach. Wielki mafioso nie żyje!

i

Autor: IOS / Zuma Press / Forum

Wpadł przez chorobę

Rozpuszczał ludzi w kwasie, złapali go po 30 latach. Ukrywał się za szafą, teraz nie żyje!

2023-09-25 9:07

Znany jako "Diabolik", jeden z najgroźniejszych i najbrutalniejszych mafiosów na świecie, właśnie umarł. Media donoszą, że we Włoszech żywota dokonał szef sycylijskiej mafii Matteo Messina Denaro. Mężczyzna słynący z okrutnych przestępstw przez 30 lat ukrywał się przed policją. Wpadł kilka miesięcy temu, podczas chemioterapii.

Informację o śmierci Denaro podała w poniedziałek włoska agencja informacyjna ANSA. Słynny sycylijski mafioso i przywódca cosa nostry zmarł w szpitalu w środkowych Włoszech. Matteo Messina Denaro cierpiał na raka jelita grubego. I to właśnie nowotwór przyczynił się do tego, że po 30 latach ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości przestępca został schwytany. Funkcjonariusze złapali go w styczniu tego roku, podczas szczegółowo zaplanowanej akcji, gdy ten pojawił się w szpitalu w Palermo, by przyjąć kolejną dawkę chemioterapii. 

Nie żyje słynny boss mafii

Matteo Messina Denaro (+60 l.) znany także jako "Diabolik" był synem szefa cosa nostry w Castelvetrano - Ciccio, niegdyś sojusznika mafii z rejonu Corleone i jej bossa Toto Riiny. Mężczyzna był poszukiwany od 1993 roku. Był jednym z najniebezpieczniejszych mafiosów na świecie: został skazany na dożywocie za dziesiątki zabójstw, między innymi za zabicie syna nawróconego mafiosa Giuseppe Di Matteo, który został rozpuszczony w kwasie, a także za zamachy na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino w 1992 roku. 

Wielki mafioso chował się za szafą

Co ciekawe, wielki boss mafii ukrywał się... za szafą. Ostatni rok przed zatrzymaniem mafioso spędził w domu położonym w Campobello di Mazara koło Trapani, a dokładnie  w niewielkim bunkrze schowanym... za szafą z ubraniami. Internauci kpili, że przez szafę przechodził do baśniowej rzeczywistości, jak w "Opowieściach z Narnii". Policjanci, którzy wkroczyli do kryjówki, znaleźli w niej cztery kartony dokumentów, które mogą mieć ogromną wartość w dochodzeniu przeciwko cosa nostra oraz sporo kamieni szlachetnych i biżuterii.

Sonda
Byłeś/aś kiedykolwiek we Włoszech?
Ruszył proces starej mafii pruszkowskiej
Nasi Partnerzy polecają