Runął luksusowy apartamentowiec! 99 zaginionych, rodzina prezydenta i znani aktorzy

2021-06-25 6:22
Szok! Zawalił się 12-piętrowy wieżowiec! 99 zaginionych, w tym rodzina prezydenta
Autor: AP Szok! Zawalił się 12-piętrowy wieżowiec! 99 zaginionych, w tym rodzina prezydenta

Szokująca katastrofa w Miami! Trwa wielka akcja ratunkowa po tym, jak zawalił się tam 12-piętrowy wieżowiec. Nie wiadomo, dlaczego do tego doszło, dzień wcześniej 40-letni budynek pomyslnie przeszedł kontrolę budowlaną. Nie było żadnego wybuchu. Potwierdzono na razie śmierć jednej osoby, ale liczba zaginionych wynosi 99. Wśród osób uwięzionych pod gruzami znajduje się bliska rodzina prezydenta Paragwaju. Choć od tragedii minęła już niemal doba, nadal pod rumowiskiem słychać ludzkie głosy. Niestety, bilans ofiar może znacznie wzrosnąć.

"Myślałem, że takie rzeczy dzieją się w krajach trzeciego świata" - mówi wstrząśnięty mieszkaniec Miami o tym, co wydarzyło się w mieście w czwartek ranu czasu polskiego. W USA była wówczas noc. Pierwsze doniesienia mówiły o częściowych zawaleniu się 12-piętrowego wieżowca nad oceanem. Kolejne były coraz bardziej dramatyczne, a zdjęcia z miejsca tragedii są szokujące. Chociaż na razie potwierdzono oficjalnie tylko jedną ofiarę śmiertelną i 10 rannych, to liczba zaginionych doszła już do 99. Do tragedii doszło w nocy miejscowego czasu, więc niemal wszyscy mieszkańcy byli w swoich domach. W mediach mnożą się apele o pomoc w szukaniu zaginionych. Wśród nich jest wielu mieszkańców Ameryki Południowej. Miejsce było nazywane nawet "małą Argentyną".

NIE PRZEGAP: Bitwa morska Rosji z Wielką Brytanią! Co wydarzyło się na Morzu Czarnym? Nowe informacje

Na liście zaginionych znajduje się bliska rodzina prezydenta Paragwaju, a konkretnie Sophia López Moreira Bó, siostra pierwszej damy tego kraju z mężem i trójką małych dzieci. Poszukiwani byli też znani aktorzy z Argentyny Gimena Accardi i Nico Vázquez, ale dziś okazało się, że cudem ocaleli, ponieważ w momencie katastrofy byli akurat na parkingu. "Dziękujemy Bogu za ten cud" - piszą w mediach społecznościowych. Cena apartamentu w tym wieżowcu wynosiła 600 tysięcy dolarów. Trwa wielka akcja ratunkowa, spod gruzów nadal słychać głosy. Nie wiadomo, dlaczego doszło do takiej katastrofy, dzień wcześniej 40-letni budynek pomyslnie przeszedł kontrolę budowlaną. Nie było słychać żadnego wybuchu.

NIE PRZEGAP: Księżniczka zbuntowała się przeciwko królowej? Jedna rzecz była dla niej ważniejsza

Katastrofa na Pradze. Zawaliła się kamienica
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE