Rytualny mord. Członkowie sekty nie mieli litości dla ciężarnej i jej dzieci

2020-01-17 15:29 PMar
Rytualne malowanie ciał
Autor: shutterstock

Cała Panama jest wstrząśnięta po tym, jak tamtejsze służby odkryły zbiorową mogiłę, w której odnaleźli ciała dwóch kobiet oraz piątki dzieci. Co więcej, grozy całej sytuacji dodaje fakt, że jedna z pań była w ciąży, a wszystkie małoletnie ofiary (od roku do 10 lat) to jej dzieci (natomiast druga kobieta była jej sąsiadką). Jakby tego było mało, wśród zatrzymanych członków sekty religijnej, którzy mają być odpowiedzialni za tę zbrodnię, znalazł się... ojciec 32-letniej ciężarnej ofiary!

Informujące o sprawie BBC, że do tej potwornej zbrodni doszło podczas obrzędów odprawianych przez członków jednej z sekt religijnych w El Terrón w północno-zachodniej Panamie. Mogiłę z ciałami odkryto w czwartek. Tego samego dnia służby uwolniły 15 osób, które miały być więzione przez członków sekty Nowe Światło Boga, która miała kontrolować region Ngabe-Bugle, gdzie doszło do tragedii.

Do grobu udało się dotrzeć po tym, jak trzej członkowie rdzennej społeczności Ngäbe-Buglé zbiegło z rąk sekty i dotarło do szpitala. Tam poinformowali o nawiedzonych ludziach, którzy porywają tubylców i przetrzymują wbrew ich woli. Dzięki ich informacjom policja zlokalizowała ukrytą w głębi dżungli chorą społeczność.

W prowizorycznej świątyni policjanci znaleźli nagą kobietę, maczety, noże i szczątki złożonej w ofierze kozy. Jak mówił jeden z funkcjonariuszy, po odnalezieniu porwanych: - Wszyscy oni byli poddawani rytuałom religijnym. Jeśli uprowadzeni nie wyznali grzechów i nie zrzekli się dotychczasowego życia - rytuały kończyły się śmiercią.

W związku z podejrzeniami zabójstwa - zatrzymanych zostało 10 osób. Wszyscy podejrzani są członkami sekty "Nowe Światło Boga", która działała w rejonie od około trzech miesięcy. Dodatkowo poinformowano, że rytualną rzeź spowodował fakt, że jeden z członków sekty otrzymał "wiadomość od Boga".

Najnowsze