Samolot uderzył w wóz strażacki na lotnisku! Tragedia  w Limie

i

Autor: Lotnisko w Limie

Tragiczny start samolotu

Samolot uderzył w wóz strażacki na lotnisku! Zginęły dwie osoby. Tragedia w Limie 

2022-11-19 8:40

Do zdarzenia doszło na międzynarodowym lotnisku w stolicy Peru, Limie. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, startujący samolot pasażerski uderzył w wóz strażacki. Niestety, są ofiary śmiertelne. Władze przekazały, że na skutek kolizji zginęło dwóch strażaków.

Z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że Airbus A-320 linii Latam, na którego pokładzie było 102 pasażerów, miał odlecieć do miasta Juliaca na południu kraju, w pobliżu granicy z Boliwią. Nie było mu jednak dane dolecieć do miejsca. Doszło do tragedii, przy pełnej prędkości startowej samolot wpadł na znajdujący się na pasie wóz lotniskowej straży pożarnej.

- Wszystko stało się bardzo szybko, na sekundy przed startem usłyszałem przeraźliwy huk i zobaczyłem płomienie - powiedział później jeden z pasażerów, cytuje PAP.

Samolot uderzył w wóz strażacki na lotnisku. Nie żyją dwie osoby

Niestety, na miejscu zginęło dwóch strażaków. Ciężko ranny został znajdujący się w samochodzie strażackim ratownik.

- Mężczyzna jest w stanie krytycznym - poinformowały władze.

Po kolizji w samolocie wybuchł pożar, jednak - jak zapewniły linie Latam, wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zostali bezpiecznie ewakuowani i nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Polska Agencja Prasowa przekazuje, że władze wszczęły śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę tego wypadku. Lotnisko w Limie zostało zamknięte do południa w sobotę czasu miejscowego. Z ustaleń agencji wynika, że sporo lotów odwołano, a inne przekierowano na lotnisko Pisco, położone 250 km na południe od stolicy Peru. Zawieszenie pracy lotniska spowodowało także zakłócenia w komunikacji międzynarodowej, zwłaszcza z Ameryką Północną, ponieważ Lima jest ważnym węzłem komunikacyjnym w regionie.

80-letnia pani Jadwiga cudem uszła z życiem! Pożar pustostanu na Woli
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany