Sekrety królowej Elżbiety II. 10 rzeczy, których z pewnością o niej nie wiesz!

i

Autor: AP/Frank Augstein Sekrety królowej Elżbiety II. 10 rzeczy, których z pewnością o niej nie wiesz!

Szokujące fakty!

Tajemnice królowej Elżbiety II. Tych 10 faktów z jej życia nie znasz!

2022-09-18 10:53

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Królestwem rządziła rekordowe 70 lat. Choć wydawałoby się, że przez ten czas świat mógł się o niej dowiedzieć naprawdę dużo, to są rzeczy na jej temat, o których wie naprawdę niewiele osób. Oto dziesięć najbardziej tajemniczych faktów z życia królowej Elżbiety II. Będziecie zaskoczeni!

10 faktów z życia królowej Elżbiety II

W poniedziałek, 19 września, odbędzie się pogrzeb zmarłej 8 września królowej Elżbiety II. Brytyjskie media zapowiadają to wydarzenie jako "pogrzeb stulecia". W czasie ceremonii w Londynie może się pojawić nawet ponad milion przyjezdnych żałobników. Królową będą też żegnali przywódcy niemal całego świata, a transmisję z uroczystości pogrzebowych może śledzić nawet połowa ludzkości. Królowa Elżbieta II zasiadała na tronie przez 70 lat, mimo to pozostała jedną z najbardziej tajemniczych postaci na światowej arenie. Oto 10 faktów z jej życia, których na pewno nie znacie!

Czytaj także: Elżbieta II będzie pochowana w dwóch trumnach? Sensacyjne doniesienia!

1. Elżbieta II przed snem wypijała lampkę szampana

Królowa Elżbieta II lubiła wypić i do niedawna robiła to regularnie. "The Independent" wspomina słowa kuzynki królowej, Margaret Rhodes, według której Elżbieta codziennie piła: "gin i Dubonnet przed obiadem, z plasterkiem cytryny i dużą ilością lodu, wino do obiadu, a wieczorem wytrawne martini i przed snem kieliszek szampana". Ze swoich alkoholowych przyzwyczajeń zrezygnowała jesienią 2021 roku, na prośbę lekarzy.

2. Królowa kupiła luksusowy apartament w sercu Nowego Jorku

Według "Insidera", w 2015 roku Elżbieta II stała się właścicielką apartamentu z trzema sypialniami w pobliżu siedziby ONZ w Nowym Jorku. Mieszkanko liczyło 900 m kw. i kosztowało 8 mln dolarów (niemal 38 mln zł). 

3. Królowa Elżbieta nigdy nie chodziła do szkoły

Trudno wyobrazić sobie ją w szkolnej ławie albo przy tablicy? I słusznie. Królowa nie spędziła w szkole ani jednego dnia, nie znaczy to jednak, że się nie uczyła. Ona i jej siostra Małgorzata miały prywatną nauczycielkę, która uczyła je w domu.

CZYTAJ TAKŻE: Karol III abdykuje? Zastąpi go tajemniczy król, który nie spodziewa się nim zostać!

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

4. Wszystkie łabędzie i delfiny pływające w wodach Wielkiej Brytanii należały do królowej Elżbiety II

W XII wieku monarchia brytyjska zgłosiła roszczenia do wszystkich łabędzi niemych w kraju. W tamtych czasach ptaki uważano za przysmak - podaje "Insider". Potem już łabędzi nie jedzono, jednak pozostały własnością monarchii. Podobnie sprawa ma się z delfinami, jesiotrami, morświnami i wielorybami.

5. Królowa nigdy nie nosiła długich, rozpuszczonych włosów

Przede wszystkim nie robiła tego, bo nigdy tak naprawdę nie miała długich włosów - najdłuższe, w jakich była posiadaniu, sięgały jej ledwie do ramion. Jednak nawet krótkich kosmyków nie nosiła rozpuszczonych - zawsze miała je starannie upięte. Podobno temat włosów poróżnił ją na chwilę z księżną Kate, która nie miała zamiaru upinać swoich pięknych długich włosów w imię dworskiej etykiety. 

6. Elżbieta II nie miała ani paszportu, ani prawa jazdy

Królowa Elżbieta po prostu nie potrzebowała tych dokumentów.

7. Od 1989 roku używała tego samego lakieru do paznokci

Monarchini miała zawsze zadbane dłonie. Nie każdy jednak wie, że była wierna jednemu odcieniowi lakieru do paznokci, z którym nie rozstawała się od 1989 roku. W dodatku lakier marki Essie był wyjątkowo tani, jak na królewskie warunki, bo kosztował jedynie 7 dolarów (33 zł) za buteleczkę. 

CZYTAJ TAKŻE: Król Karol III i Camilla ukrywają nieślubnego syna? Zażądał testów DNA! O pomoc prosił "babcię", królową Elżbietę II!

8. Jej tiara pękła w dniu ślubu z księciem Filipem

Królowa mogłaby to potraktować jako zły omen przed małżeństwem z księciem Filipem, jednak zamiast złorzeczyć, wolała działać. Natychmiast wezwano jubilera, który załatał dziurę w diamentowym cacku. 

9. W Pałacu Buckingham miała prywatny bankomat

Pytanie brzmi, czy w ogóle królowa potrzebowała gotówki? Jeśli jednak potrzebowała, nie musiała się nawet ruszać z domu, bo maszyna z gotówką znajdowała się na terenie Pałacu Buckingham.

10. 260 - co najmniej tyle oficjalnych podróży zagranicznych odbyła królowa Elżbieta II w czasie 70 lat

Imponująca liczba? Raczej tak. Królowa Elżbieta II chyba musiała bardzo lubić życie na walizkach.

Sonda
Będziesz oglądać pogrzeb królowej Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany