Królowa Elżbieta II będzie pochowana w dwóch trumnach? Sensacyjne doniesienia!

i

Autor: Shutterstock; AP/Chris Jackson Królowa Elżbieta II będzie pochowana w dwóch trumnach? Sensacyjne doniesienia!

Pogrzeb królowej

Elżbieta II będzie pochowana w dwóch trumnach. Sensacyjne doniesienia!

2022-09-16 20:36

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Była najdłużej panującą na świecie władczynią i również po śmierci zdaje się mieć wszystko pod kontrolą. Jej pogrzeb był bowiem zaplanowany od co najmniej 50 lat. Operacja "London Bridge" - bo tak nazwano to wszystko, co ma się wydarzyć po śmierci Elżbiety II - trwa. Jej szczegóły, m.in. te dotyczące trumny królowej, są doprawdy zaskakujące.

Pogrzeb Elżbiety II szczegółowo zaplanowano lata temu

Jak to jest w detalach zaplanować swój własny pogrzeb? Wiedziała o tym królowa Elżbieta II, która zmarła w miniony czwartek, 8 września, mając 96 lat. Plan operacji "London Bridge", czyli schematu działania po śmierci brytyjskiej królowej, powstał już w latach 60. ubiegłego wieku i był wielokrotnie uzupełniany i aktualizowany. Pierwszym, co przewiduje niezwykle szczegółowy plan, to sposób poinformowania o śmierci Elżbiety II m.in. premiera Wielkiej Brytanii. Odbyło się to słowami "London Bridge is down", czyli "Most londyński upadł". Potem schemat obejmuje 10 dni, począwszy od D-Day - czyli śmierci królowej, aż do D-Day 10, czyli dnia jej pogrzebu.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. 10 dni żałoby w Wielkiej Brytanii

Wiele wiadomo na temat tej 10-dniowej żałoby. Jednym z bardziej zaskakujących ustaleń jest między innymi specyfika trumny, w jakiej Jej Królewska Mość ma zostać pochowana przy swoim zmarłym w ubiegłym roku mężu, księciu Filipie. 

CZYTAJ TAKŻE: 12 godzin czekania, by zobaczyć Elżbietę II w trumnie. Kontrole jak na lotnisku, przenośne toalety, szpitale w pogotowiu

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Ołowiana trumna Elżbiety II została przygotowana 30 lat temu

Jak informują brytyjskie media, jedną z przedziwnych tradycji, których z małymi wyjątkami trzymano się od bardzo dawna, jest chowanie monarchów brytyjskich w podwójnych trumnach. Co to znaczy? Zewnętrzna część trumny - również w przypadku Elżbiety II - jest dębowa, a wewnętrzna ołowiana, co sprawia, że całość waży nawet ok. 300 kilogramów. Skąd pomysł na ołowianą trumnę? "Metro" podaje, że chodzi o dobrą "konserwację". Ołów uszczelnia na tyle, że jest w stanie spowolnić proces rozkładu ciała. W podobnej trumnie w 1997 roku spoczęła księżna Diana. Natomiast ta, w której 19 września Elżbieta II zostanie pochowana u boku swego męża, księcia Filipa, została dla niej zaprojektowana już 30 lat temu. 

CZYTAJ TAKŻE: Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest data pogrzebu. Wiemy, jak będzie wyglądało "pożegnanie stulecia"

Sonda
Śmierć królowej Elżbiety Tobą wstrząsnęła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE