Księżniczka Małgorzata

i

Autor: AP Księżniczka Małgorzata

Śmierć królowej Elżbiety II

Siostra królowej Elżbiety II romansowała z młodym ogrodnikiem! Księżniczka Małgorzata, czarna owca w rodzinie Windsorów

2022-09-17 20:45

Skandale w brytyjskiej rodzinie królewskiej to bynajmniej nie specjalność wyłącznie księcia Harry'ego czy Meghan Markle! Mało kto wie, że rodzona siostra Elżbiety II romansowała z młodszym o 17 lat ogrodnikiem i nie był to wcale jedyny wyczyn, którym księżniczka Małgorzata szokowała rodzinę królewską...

Siostra Elżbiety II była jedną z największych skandalistek w rodzinie królewskiej

Kiedy dziś myślimy o skandalach w brytyjskiej rodzinie królewskiej, do głowy przychodzi nam ucieczka Harry'ego i Meghan Markle do Stanów Zjednoczonych, a ze starszych wydarzeń może jeszcze rozwód księżnej Diany i zdrady księcia Karola. Tymczasem skandale w brytyjskiej rodzinie królewskiej to bynajmniej nie specjalność wyłącznie księcia Harry'ego czy Meghan Markle! Mało kto wie, że rodzona młodsza siostra Elżbiety II była jedną z największych królewskich skandalistek. Chodzi o księżniczkę Małgorzatę, urodzoną w 1930 roku, cztery lata po Elżbiecie II.

Kim była księżniczka Małgorzata Windsor? Artystka i buntowniczka

Od najmłodszych lat było jasne, że te siostry są jak ogień i woda. Księżniczka Małgorzata miała artystyczną, buntowniczą naturę, uwielbiała grę na fortepianie, obracała się od młodych lat w kręgach bohemy artystycznej. Jako dwudziestokilkulatka nawiązała pierwszy, skandalizujący w owych czasach, romans z rozwodnikiem, pilotem Townsendem. Dopiero arcybiskup wybił jej z głowy małżeństwo-mezalians. To jednak nie oznaczało, że Małgorzata została stateczną księżniczką, jakich wiele. Wręcz przeciwnie.

PONIŻEJ ZOBACZYSZ GALERIĘ ARCHIWALNYCH ZDJĘĆ KSIĘŻNICZKI MAŁGORZATY

PRZECZYTAJ TAKŻE: Meghan Markle i księżna Kate rozpracowane! Ekspert od mowy ciała ujawnił ich sekrety

PRZECZYTAJ TAKŻE: Król Karol III ma milion zachcianek! "Wozi wszędzie własną deskę sedesową"

Młodsza siostra Elżbiety II miała liczne romanse

Księżniczka Małgorzata uwielbiała nocne imprezy, piła alkohol hektolitrami i odpalała papierosa od papierosa. Wyszła za mąż nie za księcia, a za fotografa. Antony Armstrong-Jones i Małgorzata wzięli ślub, który jako pierwszy "royal wedding" był transmitowany przez telewizję. Para doczekała się dwójki dzieci, ale niewierność obu stron doprowadziła do rozwodu. Księżniczka rzuciła się w wir podróży i romansów. Jednym z najgłośniejszych jej podbojów był młodszy o 17 lat ogrodnik Roddy Llewellyn. Małgorzata miała wtedy 48 lat. W późniejszych latach księżniczka skandalistka podupadła na zdrowiu. W 2001 roku przeszła udar i już nie doszła do pełni sił. Zmarła w 2002 roku, na niespełna dwa miesiące przed swoją matką Elżbietą. Małgorzata miała wtedy 72 lata.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb królowej Elżbiety II obejrzy połowa ludzkości. To będzie absolutny rekord świata!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Karol odziedziczył koronę obłożoną klątwą! "Noszący ją mężczyźni będą mieli władzę, lecz nie szczęście"

Sonda
Czy lubisz nowinki z rodziny królewskiej?

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają