Karol odziedziczył koronę obłożoną klątwą. Noszący ją mężczyźni będą mieli władzę, lecz nie szczęście

i

Autor: AP Karol odziedziczył koronę obłożoną klątwą. "Noszący ją mężczyźni będą mieli władzę, lecz nie szczęście"

Śmierć królowej Elżbiety II

Klątwa korony króla Karola III! "Noszący ją mężczyźni będą mieli władzę, lecz nie szczęście"

2022-09-16 21:03

Król Karol III odziedziczył nie tylko władzę, fortunę i bajeczne klejnoty, ale też.... koronę obłożoną hinduską klątwą! O sprawie przypomina "Daily Star". Otóż Korona Królowej Matki ma w sobie słynny diament Koh-i-Noor. To właśnie o nim stara hinduska legenda mówi, że mężczyźni, którzy będą go nosić, zyskają co prawda władzę, ale nie szczęście. Czy ta złowroga przepowiednia się sprawdzi w przypadku Karola III?

Korona brytyjskiej rodziny królewskiej obciążona hinduską klątwą! Złowroga przepowiednia nie daje o sobie zapomnieć

Książę Karol został królem Karolem. 74-letni monarcha odziedziczył tron po zmarłej 8 września królowej Elżbiecie II. Jak będzie wyglądało jego panowanie? Czy wiekowy król podoła obowiązkom, czy pozwoli mu na to zdrowie? Czy to będzie szczęśliwy czas dla Karola III? Nie wszyscy są co do tego przekonani. A teraz "Daily Star" przypomina o pewnej sprawie, która u jednych wywołuje tylko uśmiech, ale u drugich dreszcz grozy. Król Karol III odziedziczył nie tylko władzę, fortunę i bajeczne klejnoty, ale też.... koronę obłożoną hinduską klątwą! Otóż Korona Królowej Matki, jedna z wielu koron należących do brytyjskiej rodziny królewskiej, ma w sobie słynny diament Koh-i-Noor. To właśnie o nim stara hinduska legenda mówi, że mężczyźni, którzy będą go nosić, zyskają co prawda władzę, ale nie szczęście. "Kto posiada ten diament, zawładnie światem, ale zazna też jego nieszczęść. Tylko Bóg lub kobieta może nosić go bezkarnie" - głosi stare porzekadło. Póki co, przepowiednia ta sprawdzała się!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokująca prawda o psach Elżbiety II! Trudno uwierzyć, co się teraz z nimi stanie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Smutne urodziny księcia Harry'ego. Jego zachowanie nad trumną królowej Elżbiety II wywołało burzę

Korona Królowej Matki i diament Koh-i-Noor. Czy Karol włoży ją na głowę podczas koronacji? Kto ją otrzyma?

Początkowo diament należał do starej hinduskiej dynastii Wielkich Mogołów. Władca, który jako pierwszy włożył na skronie koronę z diamentem Koh-i-Noor, został wtrącony do więzienia przez własnego syna. Potem na jego kraj spadły nieszczęścia, najazdy i podboje. W XVIII wieku diament trafił w brytyjskie ręce, a w 1902 roku został umieszczony w koronie królowej Aleksandry. Obecnie znajduje się w Koronie Królowej Matki. Ostatni raz korona ta była wystawiona na widok publiczny w 2002 roku, podczas pogrzebu tej monarchini. Ostatni raz Królowa Matka nosiła ją w 1953 roku w trakcie koronacji Elżbiety II. Karol co prawda będzie koronowany przy użyciu innej korony, ale jako król jest teraz władcą i posiadaczem także przeklętego diamentu. Według "Daily Star" Koronę Królowej Matki może otrzymać Camilla, królowa małżonka. Oby tylko Karol nie uległ pokusie przymierzenia tej korony!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Księżniczka Charlotte szokuje podobieństwem do Elżbiety II! Skóra zdjęcia z prababci

PRZECZYTAJ TAKŻE: Znów groźna sytuacja przy trumnie Elżbiety II! "Upadli na ziemię na oczach wszystkich". WIDEO

QUIZ. Polacy też mieli swoich królów. Ile o nich wiesz? Korona na głowie za 8/10

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od królowej. Wskaż prawdziwą informację o Jadwidze Andegaweńskiej
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają