SKANDAL w Afganistanie! US Marines sikają na zwłoki talibów

2012-01-13 3:25

Nad zabitymi w Afganistanie talibami stają amerykańscy żołnierze. Po chwili rozpinają rozporki i zaczynają oddawać na zwłoki mocz. Elita amerykańskiej armii śmieje się przy tym i żartuje. Nagranie ze skandalicznym zachowaniem marines wyciekło do sieci i wywołało burzę.

Nie wiadomo dokładnie, w którym miejscu Afganistanu nakręcono film. Wiadomo tylko, kim są żołnierze. Specjaliści na podstawie posiadanej broni ustalili, że nad ciałami zabitych talibów stoją członkowie marines i oddziału snajperów z jednostki stacjonującej w pobliżu bazy Camp Lejeune w Karolinie Północnej.

Dowództwo wszczęło już śledztwo w sprawie oburzającego zachowania swoich podwładnych. – Zachowują się oni skandalicznie i obrzydliwie. Robi mi się niedobrze na ten widok – nie kryje oburzenia kapitan John Kirby, rzecznik Pentagonu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE