Skandal w szpitalu! Kobieta chciała rodzić bez maseczki. Obok stał adwokat

2021-09-17 17:18
Poród z katarem - czy katar utrudnia poród?
Autor: Getty images

Ciężarna kobieta, przecząca istnieniu pandemii koronawirusa i przeciwna szczepionkom, udała się do szpitala w La Fe w Hiszpanii na poród w towarzystwie swojego partnera - oraz adwokata, który miał pomóc jej bronić prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia - poinformowało radio Onda Zero za źródłami w regionalnym ministerstwie zdrowia.

Kobieta odmówiła założenia maseczki oraz poddania się obowiązkowemu testowi PCR, zmuszając lekarzy do uruchomienia procedury antycovidowej. Wobec zachowania ciężarnej, w celu ochrony reszty pacjentów i personelu medycznego, szpital uznał ją za potencjalnie zakażoną SARS-CoV-2.

ZOBACZ: Rodziny ofiar zmarłych na Covid-19 pozywają państwo!

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę

Zgodnie z obowiązującą procedurą, lekarze i pielęgniarki uczestniczący przy porodzie zastosowali środki ochrony osobistej, w tym przyłbice i kombinezony ochronne. Podczas porodu w szpitalu obecny był adwokat kobiety. Po urodzeniu dziecka pacjentka zaskarżyła szpital, zarzucając mu poniżające traktowanie.

Sonda
Czy Twoi zdaniem pzymusowe urlopy dla niezaszczepionych, powinny być wprowadzone?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE