Tak mieszka generał Waldemar Skrzypczak

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Tak mieszka generał Waldemar Skrzypczak

Wojna na Ukrainie

Skrzypczak: Putin nie zaatakuje już Kijowa

2022-12-23 20:51

Władimir Putin zdał sobie sprawę, że w Kijowie nie zainstaluje już swojego namiestnika. Atak na stolicę Ukrainy oznaczałby wojnę domową – mówi DoRzeczy.pl gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Ekspert zaznacza, że Kreml jest bezlimitowy, tak samo jak kiedyś Stalin. Rosjanie nie mają żadnych ograniczeń. Im ludzi nie zabraknie. Im zabraknie sprzętu i amunicji, bo przemysł zbrojeniowy zaczyna kuleć z powodu sankcji i embarga. Rosjanom coraz trudniej będzie sięgać po nowe technologie, do których dostęp mają i będą mieli Ukraińcy.

Ataku Rosji na Kijów nie będzie?

Gen. Skrzypczak w rozmowie z DoRzeczy.pl tak ocenia obecną sytuację na Ukrainie: W tej chwili sytuacja jest stabilna, trwa przeginanie frontu. Natomiast nowa faza to będzie podjęcie działań zaczepnych przez którąś ze stron. Rosjanie gromadzą wojska na północ od Ukrainy, m.in. na Białorusi, a Ukraińcy przygotowują się do obrony. Media spekulują, że będzie atak na Kijów, choć ja nie wiem dlaczego. Putin już zdał sobie sprawę, że swojego namiestnika w Kijowie nie posadzi, bo musiałby rządzić narodem, który jest najbardziej wrogi Rosji ze wszystkich narodów świata z powodu tej wojny. Atak na Kijów byłby więc bez sensu, bo Rosjanie musieliby mieć ogromne wojska okupacyjne, większe niż w Afganistanie.

Jaki plan teraz może mieć Rosja względem Ukrainy? - Uważam, że Rosjanie zmienili zasadnicze cele operacji i uderzą od północy na zachód od Charkowa wzdłuż rzeki Worskla. My ją znamy z historii, bo w XIV wieku nad jej brzegami rozegrała się bitwa, w której wielki książę litewski Witold dostał baty od tatarów. Natomiast w ramach tej nowej fazy wojny Rosjanie będą chcieli, moim zdaniem, dojść wzdłuż Dniepru do Dniepropietrowska i opanować do końca obwody charkowski, ługański, doniecki, zaporoski i chersoński. Atak na Kijów oznaczałby wojnę domową - ocenia ge. Skrzypczak.

Sonda
Boisz się głodu spowodowanego wojną na Ukrainie?
UkrAlina - Witold Jurasz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany