Słynna mistrzyni olimpijska i żołnierka Putina ma gdzieś sankcje. Pławi się w luksusach na Teneryfie

i

Autor: AP/East News; Twitter; Pixathlon/REPORTER

"Caryca tyczki" tam zostanie?

Słynna mistrzyni olimpijska i żołnierka Putina ma gdzieś sankcje. Pławi się w luksusach na Teneryfie [GALERIA]

2023-07-13 9:06

41-letnia Jelena Isinbajewa, rosyjska tyczkarka, dwukrotna mistrzyni olimpijska, a także zwolenniczka Putina, mieszka w luksusowym apartamencie na Teneryfie - donosi hiszpańska gazeta "El Digital Sur". Nazywana "carycą tyczki" była sportsmenka mimo sankcji bez problemu podróżuje i pławi się w luksusach. To jeszcze nie wszystko! Putin się wścieknie?

Jedna z najwybitniejszych rosyjskich zawodniczek, rekordzistka świata w skoku o tyczce, która ten rekord poprawiała 30 razy, karierę sportową zakończyła już jakiś czas temu. Kręcąca się jednak w bliskim otoczeniu Putina szybko znalazła nowe zajęcie. Jak przypomina PAP, Jelena Isinbajewa (41 l.) brała czynny udział w kampaniach wyborczych Putina w 2012 i 2018 roku i dzięki dobrym stosunkom z Kremlem zrobiła karierę w MKOl, którą rozpoczął wybór do Komisji Zawodniczej. Była tyczkarka jest także żołnierką, wielokrotnie zapewniającą o swoim "super patriotyzmie". Teraz okazuje się, że patriotka opuściła Rosję i być może w ogóle nie zamierza do niej wracać.

Od sportsmenki do majorki armii Putina - Jelena Isinbajewa

"Major armii rosyjskiej Jelena Isinbajewa wyemigrowała do Hiszpanii i wygodnie mieszka na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich. Oprócz służby jako oficer w siłach zbrojnych i deputowana do rosyjskiej Dumy Państwowej, jest agentką i propagandystką osobiście bliską Szojgu i Putinowi" - napisał na Twitterze urodzony na Ukrainie komentator polityczny, Igor Suszko. O tym, że Isinbajewa jest widywana na ulicach Teneryfy donoszą hiszpańskie media. 

"Super patriotka" Isinbajewa opuściła Rosję na dobre?

41-latka z mężem i dwójką dzieci ma mieszkać w luksusowym apartamencie na jednej z wysp na Atlantyku - podała gazeta "El Digital Sur" i opublikowała zdjęcia, na których widać Isinbajewą rzekomo przechadzającą się po wyspie. Dziennik "Sport" podaje z kolei, że dwukrotna mistrzyni olimpijska, która po rosyjskiej agresji na Ukrainę w lutym 2022 trafiła na listę sankcyjną, już 30 maja przyleciała na Teneryfę z Turcji. Plotka głosi, że 41-latka chce na Teneryfie zostać na stałe. 

Sonda
Czy popierasz sankcje nałożone na Rosję?
Łukaszenko dogada się z Wagnerowcami? B.Górka-Winter: Putin nie zdaje sobie, że mogą być dla niego zagrożeniem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany