Wirus z Chin ZAGRAŻA Polsce. OBJAWY KORONAWIRUSA, które powinny nas zaniepokoić

2020-01-23 10:35 katk
wirus
Autor: East News

Wirus z Chin rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie i niewykluczone, że zagraża także Polsce. Koronawirus przenosi się z człowieka na człowieka i może skutkować nawet śmiercią. Najgorsze, że wirus z Chin daje objawy, które są charakterystyczne też dla zwykłego przeziębienia. Po czym poznać, że zaatakował nas koronawirus? Poznaj objawy wirusa z Chin -2019-nCoV.

Wirus z Chin daje dość nietypowe objawy, które bardzo łatwo można pomylić ze zwykłym przeziębieniem. Niestety brak czujności może skutkować nawet śmiercią. Do tej pory odnotowano aż 17 ofiar śmiertelnych koronawirusa, którego epidemia wybuchła w chińskim mieście Wuhan. Co powinno nas zaniepokoić? Koronawirus rozwija się w ciągu 5-6 dni. Objawy wirusa z Chin są identyczne, jak te występujące podczas przeziębienia, czy grypy. U osoby zarażonej pojawia się:

  • wysoka gorączka,
  • ból głowy,
  • ból gardła i kaszel,
  • uczucie wyczerpania,
  • brak apetytu.

Jeśli pojawią się objawy wirusa z Chin -2019-nCoV należy niezwłocznie udać się do szpitala. Czy można uniknąć zarażenia koronawirusem? Zaleca się, aby dobrze gotować mięso i jajka. Na pewno należy unikać kontaktu ze zwierzętami i osobami, które wykazują objawy przeziębienia lub grypy.

Najnowsze