Putin

i

Autor: AP Putin

To już koniec?

Spowiednik Putina: On nie ma z kim porozmawiać. "Koniec bliżej niż kiedykolwiek"

2023-05-17 12:50

Prawosławny biskup Tichon Szewkunow, uważany za osobistego spowiednika i "przewodnika duchowego" Władimira Putina przyznał, że rosyjski prezydent jest "bardzo samotnym człowiekiem". Tymczasem autor kanału Generał SWR, który ma swoje źródła na Kremlu donosi, że samotność jest niczym wobec stanu zdrowia Putina. "Śmierć jest bliżej niż kiedykolwiek". Mówi też o tym, co muszą robić lekarze.

Sytuacja Władimira Putina (70 l.) wydaje się już beznadziejna. Wojna z Ukrainą jest coraz bardziej wyniszczająca, kosztuje coraz więcej i jest coraz mniej aprobowana przez rosyjskie społeczeństwo, a także najwyżej postawionych wojskowych. Związek Putina z byłą gimnastyczką, 40-letnią Aliną Kabajewą też chyba przeżywa kryzys - rosyjski prezydent nie zjawił się na obchodzonych przez nią 12 maja urodzinach, choć podobno do końca go o to błagała. "Kilka razy prosiła go, by przyszedł chociaż na pół godziny, ale bezskutecznie. Ominął uroczystość rodzinną i jedynie złożył jej życzenia, wręczając kwiaty i prezent" - pisze Generał SWR. 

Putin umiera? "Koniec coraz bliżej"

Najgorzej jednak wygląda sytuacja zdrowotna dyktatora. Od dawna cierpi z powodu kilku nowotworów i choroby Parkinsona. Od początku tego roku został poddany kilku terapiom onkologicznym, jednak żadna nie przyniosła rezultatu, a jego stan tylko się pogarsza. Autor kanału Generał SWR, prawdopodobnie były funkcjonariusz Służb Wywiadu Zagranicznego Rosji, poinformował we wtorek, 16 maja, że w ostatnich dniach jest gorzej niż kiedykolwiek wcześniej. "Wczoraj [chodzi o poniedziałek, 15 maja - przyp. red.] Putin znów poczuł się bardzo źle i wezwał lekarzy. W ostatnich dniach środowisko medyczne spędza z prezydentem więcej czasu niż ktokolwiek inny. Wygląda na to, że koniec jest bliżej niż kiedykolwiek" - napisał.

Spowiednik Putina zdradza: "Putin jest samotny"

Tymczasem media cytują wywiad, którego niedawno udzielił prawosławny biskup Tichon Szewkunow, uważany za osobistego spowiednika i "przewodnika duchowego" Władimira Putina. W rozmowie z dziennikarką, Ksenią Sobczak, ujawnił, że ostatnimi czasy Putin jest niezwykle samotny i nie ma nawet z kim porozmawiać i komu się zwierzyć. Nawet Alina Kabajewa nie chce go wysłuchać?

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Nerwowo na Kremlu! Zełenski rozmawiał z Xi. Co zrobi Putin? [RAPORT WALCZAKA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany