Straszliwy atak pod Odessą. Rosjanie zabili 17 osób, w tym czworo dzieci. Jest wielu rannych

i

Autor: ДСНС України Straszliwy atak pod Odessą. Rosjanie zabili 17 osób, w tym czworo dzieci. Jest wielu rannych

Straszliwy atak pod Odessą. Rosjanie zabili 17 osób, w tym czworo dzieci. Jest wielu rannych

2022-07-01 7:04

Barbarzyński atak w obwodzie odeskim. W nocy z czwartku na piątek (z 30 czerwca na 1 lipca 2022) wojska rosyjskie ostrzelały m.in. blok mieszkalny oraz ośrodek wypoczynkowy. Jest 17 ofiar śmiertelnych, w tym czworo dzieci, a co najmniej 30 osób zostało rannych.

O tragedii poinformował w piątek, 1 lipca rano, rzecznik władz obwodowych Serhij Bratczuk. - Obwód odeski. Wskutek uderzenia wrogiej rakiety w blok - według stanu z godz. 6 - 14 osób zginęło, 30 zostało rannych, w tym troje dzieci. Trwa akcja ratunkowa - napisał Bratczuk w komunikatorze Telegram. Spod gruzów wydobyto siedem osób, w tym dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Wyspa Węży wyzwolona! Rosjanie uciekali w popłochu. "Cudowna operacja Ukrainy"

Do ataku doszło około godziny 1 w nocy w miejscowości Biełgorod-Dnistrowski. Rosyjskie rakiety częściowo zniszczyły dziewięciopiętrowy blok mieszkalny, w którym następnie wybuchł pożar.

To nie jedyny barbarzyński atak wojsk Putina. Również w obwodzie odeskim trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w ataku na ośrodek wypoczynkowy. Wśród zabitych jest dziecko.

Dodajmy, że 1 lipca 2022 to 128. dzień wojny na Ukrainie. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2022 roku w wielu miastach w Ukrainie ogłoszono alarmy przeciwlotnicze. Nad ranem słychać je było m.in. w Mikołajewie.

Sonda
Czy wróciłabyś/wróciłbyś do kraju, w którym trwa wojna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE