Strzelanina pod synagogą w Niemczech. Nie żyją dwie osoby [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-10-09 13:59 ZPL/mos

Co najmniej dwie osoby nie żyją, po tym, gdy sprawca zaczął strzelać do ludzi z broni maszynowej w Halle (środkowe Niemcy). Zbrodniarz transmitował swój atak w internecie. Został już zatrzymany, według niemieckich mediów to 27-letni Niemiec Stephan Balliet.

Bilans strzelaniny pod synagogą w Halle to dwie ofiary śmiertelne. Zamachowiec został zatrzymany po tym, jak uciekając samochodem zderzył się z ciężarówką. Prawdopodobnie motywem zabójstwa dokonanego przez 27-latka był antysemityzm. Dziś Izraelici obchodzą ważne święto jakim jest Jom Kippur, dlatego do zamachu doszło właśnie w tym terminie.

- Według biura prokuratora generalnego, mamy wystarczającą ilość przesłanek wskazujących na to, że atak miał podłoże skrajnie prawicowe - stwierdził podczas konferencji prasowej Horst Seehofer, niemiecki minister spraw wewnętrznych.

Niemieckie media podały też informacje, że zamachowiec transmitował atak w internecie. Za pośrednictwem platformy streamingowej udostępnił wideo, na którym oddaje strzał do jednej z osób i wygłasza antysemickie hasła.