Mobilizacja w Rosji. Syn Pieskowa dostał wezwanie? Wiesz jak się nazywam, wiesz, że tam nie pojadę

i

Autor: AP, facebook.com Mobilizacja w Rosji. Syn Pieskowa dostał wezwanie? "Wiesz jak się nazywam, wiesz, że tam nie pojadę"

Nie ma ochoty walczyć za Rosję?

Syn Pieskowa dostał wezwanie do wojska? "Wiesz jak się nazywam, wiesz, że tam nie pojadę"

2022-09-22 13:41

Nikołaj Pieskow, 32-letni syn rzecznika Kremla, Dmitrija Pieskowa, padł "ofiarą" prowokacji, która pokazała, że młody, bezrobotny mężczyzna, nie ma zamiaru stawić się do ogłoszonej przez Putina mobilizacji i walczyć z Ukrainą. Stwierdził, że nie może jechać na wojnę i że "załatwi to na innym szczeblu". Gdy zorientował się, że to podpucha, zmienił ton. Wybrnął?

Prowadzący kanał Populiarnaja Politika były współpracownik opozycjonisty Aleksieja Nawalnego zadzwonił do syna Dmitrija Pieskowa, podszywając się pod pracownika wojskowej komendy uzupełnień i zapraszając go do stawienia się tam. Jak podaje portal Meduza, 32-letni Nikołaj, którego ojciec jest rzecznikiem Kremla i jednym z najbliższych ludzi Putina, zareagował błyskawicznie, ale z pewnością nie tak, jak powinien zrobić to młody rosyjski patriota. 

Syn Pieskowa pójdzie na wojnę? "Załatwię to na innym szczeblu"

"Jeśli wie pan, że nazywam się Pieskow, to powinien pan zdawać sobie sprawę, na ile jest to nie do końca odpowiednie, bym tam się znajdował" - odpowiedział młody Pieskow. Dodał, że tę sprawę będzie "załatwiał na innym szczeblu". Przyznał też, że nie ma zamiaru stawić się na komisji wojskowej. Potem, być może dlatego, że zorientował się, że jest "wkręcany", nieco zmienił ton. "Muszę się zorientować co w ogóle się dzieje i jakie mam prawa. Nie mam problemu, by bronić mojej ojczyzny, ale muszę wiedzieć, w jakim charakterze miałbym być tam obecny" - tłumaczył. To jeszcze nie wszystko!

CZYTAJ TAKŻE: Zamach na Putina niemal pewny? "Wkrótce znajdą go martwego w wannie"

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Putin marzy o tym, by UE się rozpadła

Mobilizacja w Rosji. Syn rzecznika Kremla chce rozkazu od Putina?

Pod koniec rozmowy 32-latek, który na co dzień nie pracuje, tylko prowadzi luksusowe życie, stwierdził, że jeśli sam "Władimir Władimirowicz" powie mu, że ma jechać na wojnę, to na pewno to zrobi. Prowokacja pod adresem syna Pieskowa pojawiła się dzień po tym, jak Władimir Putin ogłosił w Rosji częściową mobilizację, w wyniku której na wojnę do Ukrainy ma pojechać ok. 300 tysięcy rezerwistów.

CZYTAJ TAKŻE: Tak Putin nagrywał orędzie o mobilizacji! Interweniowali lekarze, nie mógł złapać oddechu!

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE