Putin, pogrzeb Królowej

i

Autor: AP Putin, pogrzeb Królowej

Putin będzie wściekły

Cały świat kpi z Putina! Chodzi o pogrzeb królowej Elżbiety II. "To musiał być cios"

2022-09-20 9:27

W poniedziałek, 19 września, w Londynie odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Na ceremonii, oglądanej przez ok. 4 miliardy ludzi, pojawiły się głowy państw z całego świata. Nie wszyscy jednak mieli możliwość, by pożegnać królową osobiście. Władimir Putin był jedną z takich osób. Po tym, jak nie dostał zaproszenia na pogrzeb, na Kremlu wpadli we wściekłość. Teraz kpi z tego cały świat.

Śmierć królowej Elżbiety II. Zaproszenie na pogrzeb nie dla każdego

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Przez 70 lat zasiadała na brytyjskim tronie, stając się najdłużej panującą władczynią na świecie. Nic więc dziwnego, że jej pogrzeb był największym tego typu wydarzeniem w historii. Operacja "London Bridge", czyli przygotowania do ostatniego pożegnania królowej trwały 10 dni, a ich finałem była spektakularna ceremonia, w której prócz setek tysięcy żałobników, którzy 19 września opanowali centrum Londynu, wzięło udział około 2 tysięcy zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się światowi przywódcy, politycy i dyplomaci. Jest jednak kilka osób które na pogrzeb do Opactwa Westminsterskiego nie miały wstępu. Jedną z nich jest Władimir Putin. Rosyjski dyktator nie został zaproszony na pożegnanie królowej ze względu na wojnę, jaką prowadzi z Ukrainą. Przedstawiciele Kremla na tę wiadomość zareagowali bardzo nerwowo. Sprawę skomentowała Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ i jedna z najważniejszych osób w otoczeniu Putina.

Pogrzeb Elżbiety II. "Próba wykorzystania narodowej tragedii"

"Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało ambasadę rosyjską w Londynie o swojej decyzji o powstrzymaniu się od zapraszania Rosji, w tym wyższych urzędników ambasady, do udziału w ceremoniach żałobnych po śmierci królowej Elżbiety II. Uważamy, że próba wykorzystania przez Wielką Brytanię narodowej tragedii, która dotknęła serca milionów ludzi na całym świecie w celu wyrównania rachunków z nami w dniach żałoby, jest głęboko niemoralna" - stwierdziła. Tak czy inaczej Putin na pogrzeb nie pojechał, a teraz cały świat sobie z niego kpi. "The Times" opublikował prześmiewczy rysunek, którego rosyjski prezydent jest głównym bohaterem. Zobaczcie!

CZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Księżniczka Beatrycze ledwo stoi. Co ona zrobiła z nogami?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

Pogrzeb królowej Elżbiety II bez Putina. "Zaproszenie przed trybunał"

Na rysunku widać Putina, do którego przychodzi jeden z generałów i na srebrnej tacy podaje mu zapieczętowaną kopertę."Aaa, zaproszenie na pogrzeb królowej" - mówi Putin. "Nie, zaproszenie przed trybunał" - odpowiada mu wojskowy. 

CZYTAJ TAKŻE: "Przegrałeś tę wojnę Władimirze". Po tych słowach generała Putin wpadł w szał! "Ku**a!"

Sonda
Czy Putin przeprowadzi skuteczną aneksję okupowanych ziem Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają