Tak Putin nagrywał orędzie o mobilizacji! Interweniowali lekarze, nie mógł złapać oddechu!

i

Autor: AP Tak Putin nagrywał orędzie o mobilizacji! Interweniowali lekarze, nie mógł złapać oddechu!

Wstrząsające kulisy!

Tak Putin nagrywał orędzie o mobilizacji! Interweniowali lekarze, nie mógł złapać oddechu!

2022-09-22 15:28

Rosyjska telewizja państwowa wyemitowała w środę, 21 września, rano nagrane wcześniej wystąpienie Putina, w którym ogłosił częściową mobilizację w Rosji i zagroził użyciem broni jądrowej. "To nie jest blef". Kulisy nagrywania tego orędzia są szokujące. Do rosyjskiego prezydenta kilkukrotnie trzeba było wzywać lekarzy, nagranie powtarzano wiele razy. Co tam się działo?

To, co od środowego poranka dzieje się w Rosji, jest teraz na ustach całego świata. Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację, która ma objąć ok. 300 tysięcy osób z doświadczeniem wojskowym. Dzień wcześniej Duma Państwowa Rosji przyjęła ustawę, która wprowadza lub zaostrza kary więzienia m.in. za poddanie się do niewoli i ucieczkę z frontu oraz niewypełnienie rozkazów. Karane będzie również niestawienie się na pobór mobilizacyjny. Ludzie masowo zaczęli uciekać z Rosji. W całym kraju wybuchły protesty pod hasłem "Stop mogilizacji" [od słowa mogiła - przyp. red.]. Są pierwsze aresztowania. Tymczasem na kanale General SVR pojawiły się informacje o tym, jak wyglądały kulisy nagrywania ogłoszenia o mobilizacji. 

Mobilizacja w Rosji. Putin potrzebował pomocy lekarzy - czy jest chory?

Według nich, przemówienie Putina musiało być wielokrotnie nagrywane z powodu złego stanu zdrowia dyktatora. Putin rzekomo cierpiał na ataki kaszlu i bóle w klatce piersiowej. Z tego powodu nagranie musiało być przerywane kilka razy, by wezwać do rosyjskiego prezydenta lekarzy. "Kiedy rozpoczęły się przygotowania do zdjęć, zaczął ostro kaszleć. Kilka prób rozpoczęcia nagrywania przemówienia zakończyło się fiaskiem z powodu kaszlu. Po czwartej nieudanej próbie zarejestrowania orędzia do prezydenta wezwano lekarzy, którym Putin skarżył się również na bóle w klatce piersiowej. Lekarze radzili odłożyć nagranie i udać się z nimi na badania" - czytamy na kanale General SVR. To nie wszystko!

CZYTAJ TAKŻE: Cały świat kpi z Putina! Chodzi o pogrzeb królowej Elżbiety II. "To musiał być cios"

J. GOWIN: ZACHÓD NIE POWINIEN ULEGAĆ SZANTAŻOWI ATOMOWEMU PUTINA

Putin ogłasza mobilizację. Jego ludzie rezygnują

Nieoficjalnie wiadomo, że bezpośrednio po ogłoszeniu przez Putina mobilizacji w Rosji ze swoich stanowisk ustąpiło troje ważnych i bliskich współpracowników Putina, w tym między innymi Elvira Nabiullina, szefowa rosyjskiego banku centralnego. "Są przeciwni eskalacji". 

CZYTAJ TAKŻE: Propagandowe "aniołki Putina". Są niebezpieczne, bogate i gotowe na wszystko

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE