Szczepionka na koronawirusa dla ZWIERZĄT! Szczepienia już się ZACZĘŁY

2021-03-05 8:00 zw
Orangutany
Autor: fot. pixabay.com Orangutany

Stało się! Ruszyły szczepienia na koronawirusa dla zwierząt. Pracownicy amerykańskiego ogrodu zoologicznego w San Diego zaszczepili przeciwko Covid-19 cztery orangutany i pięć małp bonobo. To pierwszy przypadek zaszczepienia zwierząt na koronawirusa, wcześniej prowadzone były tylko testy tego typu. Zwierzętom podano eksperymentalny preparat opracowany przez firmę Zoetis. Był on wcześniej testowany na psach i kotach, a nie na małpach. Jednak jak informują pracownicy kalifornijskiego zoo, orangutany i bonobo czują się dobrze.

Będą szczepienia na koronawirusa dla zwierząt! Pracownicy ogrodu zoologicznego w kalifornijskim San Diego zaszczepili przeciwko Covid-19 dziewięć małp. To cztery orangutany i pięć małp bonobo. Bezpośrednią przyczyną takiej decyzji było stwierdzenie w styczniu zakażenia Covid-19 o ośmiu goryli zamieszkałych w tym zoo. Zwierzętom podano eksperymentalny preparat opracowany przez firmę Zoetis. Był on wcześniej testowany na psach i kotach. Szczepionkę udało się podać, kiedy odwrócono uwagę małp różnymi smakołykami.

NIE PRZEGAP: WOJNA księżnych! Meghan Markle wymieniła TRZECH wrogów w rodzinie królewskiej. Mówi o Kate

Jak informują pracownicy kalifornijskiego zoo, orangutany i bonobo czują się dobrze i nie stwierdzono u nich żadnych skutków ubocznych szczepionki na koronawirusa. Co ciekawe, wśród zaszczepionych w San Diego małp znalazła się orangutanica, która już raz była na czołówkach gazet. W 1994 roku wykonano u niej operację na otwartym sercu i był to pierwszy taki zabieg wykonany kiedykolwiek u małpy.

NIE PRZEGAP: Biskupi POTĘPILI szczepionki na koronawirusa! Chodzi o ABORCJĘ, jest jeden wyjątek

Żołnierz AK pierwszym zaszczepionym seniorem w Katowicach
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze