Niedźwiedź przyszedł na rodzinny piknik. Tak powinna zachować się każda osoba!

i

Autor: pixabay

Dwie osoby i pies nie żyją

Szok! Niedźwiedź zabił małżeństwo na szlaku. Agresywne zwierzę zastrzelone!

2023-10-02 14:58

Przerażające wydarzenia na górskim szlaku! Agresywny niedźwiedź zaatakował parę turystów i ich psa na terenie parku narodowego Banff w prowincji Alberta. Niestety, kobieta, mężczyzna i ich pupil nie przeżyli ataku niedźwiedzia. Zarządcy parku narodowego namierzyli i zastrzelili zwierzę. Jak często dochodzi do ataków niedźwiedzi? Jak się przed nimi ustrzec na wycieczce?

Niedźwiedź zabił małżeństwo turystów na szlaku! Nie żyje także ich pies. Tragiczne odkrycie ratowników, zwierzę zastrzelone

Niedźwiedź zaatakował i zabił dwie osoby oraz ich psa! Takie szokujące doniesienia napływają z Kanady. Żyją tam niedźwiedzie grizzly, a jeden z nich z nieustalonych jeszcze przyczyn stał się powodem śmierci małżeństwa turystów. Co dokładnie się stało? Wiadomo, że do tragicznego zdarzenia doszło w parku narodowym Banff w prowincji Alberta. Jak podała agencja The Canadian Press, powołując się na zarządcę Parks Canada, w piątkowy wieczór odnotowano sygnał z urządzenia GPS o ataku niedźwiedzia. Ratownicy ruszyli na poszukiwania ofiar, ale z powodu złych warunków pogodowych nie można było użyć helikoptera. Dopiero w sobotę nad ranem udało się dotrzeć na miejsce zdarzenia. Znaleziono tam niestety ciała dwóch osób i ich psa, w okolicy nadal znajdował się agresywny niedźwiedź grizzly. Zwierzę zostało zastrzelone, bo według relacji ratowników nadal stwarzało zagrożenie dla ludzi. "To tragiczne wydarzenie i Parks Canada wyraża swoje kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar" - napisali przedstawiciele zarządu parków narodowych Kanady w oficjalnym komunikacie.

Co robić w razie spotkania z niedźwiedziem? Zalecenia kanadyjskie i polskie

Jak często dochodzi do ataków niedźwiedzi? Jak się przed nimi ustrzec na wycieczce? W Kanadzie, gdzie jest pod tym względem znacznie bardziej niebezpiecznie niż na przykład w Polsce, atak niedźwiedzia grizzly w 14 procentach przypadków kończy się śmiercią człowieka. W większości zwierzęta same schodzą ludziom z drogi. Szczególnie niebezpieczne są wieczory, gdy niedźwiedzie się aktywizują oraz obecna pora roku, kiedy szukają pożywienia przed snem zimowym. W Kanadzie turystom zaleca się posiadanie specjalnego spreju na niedźwiedzie, nie pozostawiania resztek jedzenia, poruszanie się w grupie. W Polsce powinniśmy przede wszystkim dawać niedźwiedziom znać, że nadchodzimy, na przykład rozmawiając, śpiewając, klaszcząc w ręce, zwłaszcza w Bieszczadach oraz w Tatrach. W przypadku spotkania należy spokojnie, ale zdecydowanie oddalić się, w przypadku bezpośredniego ataku położyć się na brzuchu, chroniąc głowę, szyję i plecy rękami i plecakiem.

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na własne oczy niedźwiedzia, ale nie w zoo ani w internecie?

QUIZ. Drugie imiona sławnych ludzi! Masz genialną pamięć, jeśli znasz odpowiedź na więcej niż 7 pytań!

Pytanie 1 z 11
Jak ma na drugie imię Maryla Rodowicz?
Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają