Niedźwiedź

i

Autor: Shutterstock

Horror w górach

Szok! Niedźwiedź zjadł turystkę na szlaku! To nie pierwszy koszmarny atak

2023-07-24 11:51

Niedźwiedź zabił turystkę na szlaku! Pracownicy parku narodowego nie mieli wątpliwości, co się stało, kiedy obejrzeli szczątki kobiety, a w pobliżu ciała odkryli ogromne ślady niedźwiedzia. Tymczasem naukowcy są pewni, że liczba niedźwiedzi szarych w regionie rośnie. Zamknięto niektóre szlaki!

Śmiertelny atak niedźwiedzia na kobietę! Turystka została zabita na szlaku

Atak niedźwiedzia na człowieka należy do rzadkości, zwłaszcza w Polsce. w Stanach Zjednoczonych do takich sytuacji dochodzi częściej. Tam żyją niedźwiedzie szare zwane grizzly. Występują również w rejonie popularnych szlaków turystycznych, w tym w okolicy sławnego Yellowstone. Właśnie tam doszło niedawno do tragedii, o której rozpisują się teraz amerykańskie media. Na szlaku w pobliżu West Yellowstone, miasta w Montanie położonego na zachód od Parku Narodowego Yellowstone, znaleziono zmasakrowane szczątki turystki. Według wstępnych ustaleń pracowników parku kobieta została zabita przez niedźwiedzia. W pobliżu ciała odkryto wielkie ślady grizzly. Śledztwo jest w toku, a strażnicy leśni w trybie awaryjnym zamknęli obszar szlaku, w którym doszło do tragedii. Tymczasem władze ostrzegają przed wzrostem populacji niedźwiedzi w regionie.

Atak bizona w Yellowstone. Co robić w razie spotkania z dzikim zwierzęciem, które może być niebezpieczne?

To nie jedyny atak dzikiego zwierzęcia na turystę, do którego doszło w ostatnich dniach w Yellowstone. 47-latka z Phoenix została zaatakowana przez bizona w pobliżu Lake Lodge Cabins i odniosła bardzo poważne obrażenia brzucha i kręgosłupa. Podczas spotkania z dzikim zwierzęciem należy zachować spokój i dystans. Nie należy podchodzić za blisko w celu zrobienia zdjęcia. Nie można też uciekać w panice, należy wycofać się spokojnym, ale zdecydowanym krokiem, nie patrząc zwierzęciu w oczy. Szansa na niczym nie sprowokowany atak jest bardzo mała, chyba że trafimy na samicę z młodymi, bardzo wiele zalezy od naszego zachowania w takiej sytuacji.

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na własne oczy niedźwiedzia, ale nie w zoo ani w internecie?

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Nie ma wstydu powyżej 6/10!

Pytanie 1 z 10
"Cornflower" to...
Niedźwiedź gonił mężczyznę
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany