Szok! Oderwał się kawałek Księżyca! Utworzył asteroidę. Katastrofa?

2021-11-14 13:10

Szokująca doniesienia naukowców z NASA! Od naszego Księżyca oderwał się potężny kawałek i utworzył ogromną asteroidę, a teraz krąży po Układzie Słonecznym na orbicie niezwykle zbliżonej do orbity ziemskiej. Co to oznacza? Czy asteroida Kamo’oalewa zagraża naszej planecie? Kiedy dokładnie oderwała się od Księżyca? Przeczytaj te niewiarygodne doniesienia!

Od Księżyca oderwał się potężny kawałek skały i utworzył ogromną asteroidę, która teraz krąży po Układzie Słonecznym na orbicie niezwykle zbliżonej do orbity ziemskiej. Chociaż brzmi to jak początek scenariusza filmu katastroficznego, są to jak najbardziej prawdziwe doniesienia naukowców z NASA! Szokującego odkrycia astronomowie dokonali przy pomocy Wielkiego Teleskopu Binokularowego (LBT, Large Binocular Telescope) znajdującego się na górskim szczycie w południowej Arizonie w Stanach Zjednoczonych oraz teleskopu PanSTARRS na Hawajach. Kiedy dokładnie asteroida Kamo’oalewa oderwała się od Księżyca? Z pewnością do oderwania tego nie doszło niedawno. Asteroidę odkryto dopiero w 2016 roku, jednak badacze twierdzą, że oderwała się od Księżyca co najmniej 500 lat temu. Czy asteroida Kamo’oalewa zagraża naszej planecie?

NIE PRZEGAP: Książę ZNOWU pokazał się bez żony! Plotkom nie ma końca

NIE PRZEGAP: W tym roku nie będzie Świętego Mikołaja?! Alarmujące informacje

Sonda
Jaki będzie koniec świata?

Można odetchnąć z ulgą, póki co nic nie wskazuje na to, by tor oderwanego kawałka Księżyca miał przeciąć się z orbitą ziemską. Całe szczęście, bo średnica asteroidy wynosi aż 58 metrów, jednak minimalna odległość, na jaką może zbliżyć się do naszej planety, to 14,4 miliona kilometrów. Co roku asteroida Kamo’oalewa przybliża się do Ziemi najbliżej jak tylko może w kwietniu, lecz zwykły obserwator nie zobaczy jej gołym okiem na niebie. Wyniki badań asteroidy Kamo’oalewa opublikowano w czasopiśmie „Nature Communications Earth & Environment”.

NIE PRZEGAP: QUIZ. Jak dobrze pamiętasz serial 'Allo 'Allo? Dobry wynik tylko dla ekspertów!

NIE PRZEGAP: Prawda ujawniona! Miliony fanów rodziny królewskiej to FAŁSZYWE konta

Pełnia Truskawkowego Księżyca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE