Szok! Saudyjski książę chciał zabić króla... pierścieniem z trucizną

2021-10-26 9:36
Saudyjski książę chciał zabić króla... pierścieniem z trucizną
Autor: AP Saudyjski książę chciał zabić króla... pierścieniem z trucizną

Książę Muhammad ibn Salman, następca saudyjskiego tronu miał w 2014 roku przyznać się do zamiaru zabicia króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha. Plan miał jak z filmu: zorganizować pierścień z trucizną, a potem uścisnąć królowi rękę. "On wtedy zakończy życie" - miał powiedzieć książę. Takimi rewelacjami podzielił się właśnie były urzędnik ds. bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej.

„Chcę zamordować króla Abdullaha. Dostanę z Rosji pierścień z trucizną. Wystarczy, że uścisnę mu rękę, a on zakończy życie”  - takie słowa miał wypowiedzieć saudyjski książę Muhammad ibn Salman do  Muhammada ibn Najifa, ówczesnego szefa ministerstwa spraw wewnętrznych. Jak informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na AP, rozmowa miała być przeprowadzona w 2014 roku, gdy Muhammad ibn Salman, syn ówczesnego następcy tronu Salmana ibn al-Aziza as-Su’ud, nie pełnił żadnej ważnej funkcji. O zamiarze przeprowadzenia zamachu na króla Arabii Saudyjskiej poinformował niedawno Said al-Dżabri, były, wpływowy urzędnik ds. bezpieczeństwa. To dość kontrowersyjna postać: swego czasu współpracownik amerykańskich służb do zwalczania terroryzmu, w tej chwili przebywający na stałe w Kanadzie. Rząd Arabii Saudyjskiej, komentując wyznanie Al-Dżabriego, opisał go jako zdyskredytowanego urzędnika, fabrykującego informacje po to, by ukryć swoje przestępstwa finansowe. 

Super Raport 25.10 (Goście: Grzegorz Schetyna - PO oraz dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolog, UW) Sedno Sprawy: Robert Winnicki

Al-Dżabri o planie otrucia króla saudyjskiego przez Muhammada ibn Salmana opowiedział niedawno w programie "60 minutes" amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS. Były urzędnik określa księcia jako psychopatę i mordercę. Podkreśla też, że na wszystkie swoje słowa ma dowody. 

Saudyjski książę chciał zabić króla... pierścieniem z trucizną
Autor: AP Saudyjski książę chciał zabić króla... pierścieniem z trucizną

Jak podaje PAP, Al-Dżabri uważa też, że Muhammad ibn Salman, który dziś  jest ministrem obrony Arabii Saudyjskiej, przewodniczącym Rady Gospodarki i Rozwoju i jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie, nie spocznie, póki nie zobaczy Al-Dżabriego martwego. 

Sonda
Czy chciałbyś być członkiem rodziny królewskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE