Coraz więcej ofiar kataklizmu w Niemczech! 1300 zaginionych, zniszczone całe miasta

i

Autor: AP Coraz więcej ofiar kataklizmu w Niemczech! 1300 zaginionych, zniszczone całe miasta

Szokujące rozmiary kataklizmu w Niemczech! 1300 zaginionych, zniszczone całe miasta

2021-07-16 7:55

Ogrom katastrofy powodziowej w Niemczech przeraża coraz bardziej! Zdjęcia i filmy ze zniszczonych terenów szokują, a w dane na temat ofiar i zaginionych ujawniane przez władze aż trudno uwierzyć. Jak podaje starostwo powiatu Ahrweiler w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, liczba zaginionych w samym tylko tym regionie wynosi obecnie... 1300! Potwierdzono śmierć 80 osób. Katastrofalne powodzie nawiedziły w tym tygodniu nie tylko Niemcy, ale też Belgię, Francję czy Szwajcarię. Naukowcy ostrzegają - to dopiero początek skutków zmian klimatu.

Ulicami płyną rwące, błotniste rzeki, woda porywa ludzi i samochody, niszcząc wszystko na swojej drodze. W Niemczech w ciągu zaledwie dwóch dni spadło tyle deszczu, ile w naszej strefie klimatycznej normalnie pada przez dwa letnie miesiące. Skutki w niektórych przypadkach nadeszły w ciągu minut. Wylały rzeki, tworząc nawet kilkusetmetrowe rozlewiska. Ludzie uciekali na dachy, na wyższe piętra budynków. Błyskawicznie stracili wszystko. Nie wszyscy mieli gdzie uciekać, nie wszyscy zdążyli. Ile jest ofiar? Na razie doliczono się 80, ale jak pisze dziennik "Bild", starostwo powiatu Ahrweiler w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat podało, iż liczba zaginionych w samym tylko tym regionie wynosi obecnie... 1300! Z jednej strony liczba ta może jeszcze znacznie spaść, bo wciąż nie działa wiele sieci telefonii komórkowej, z drugiej jednak woda nadal nie opadła, wiele miejscowości jest całkowicie odciętych od świata. Z pewnością więc tragiczny bilans nie zamknie się na 59 ofiarach...

NIE PRZEGAP: Tajne TAŚMY brytyjskiej rodziny królewskiej! Sensacyjny film, dramat królowej

NIE PRZEGAP: Zostawili 13-letnią córkę na bezludnej wyspie, bo mieli jej dość! Ocalili ją rybacy

Tymczasem także inne europejskie kraje zmagają się z powodziowym kataklizmem. Woda zalewa Szwajcarię, część Francji, a przede wszystkim Belgię. W całej Europie jest już około 90 ofiar śmiertelnych powodzi. W Belgii woda porwała 15-latkę, dziewczynka jest poszukiwana. Władze zaleciły ewakuację 200-tysięcznego Liege, któremu grozi kompletny potop z powodu gwałtownie wzbierającej rzeki Mozy. Wśród osób oczekujących na ewakuację z Belgii jest 65 polskich dzieci, które znajdują się w ośrodku wczasowym Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour na wschodzie Belgii.

NIE PRZEGAP: Seryjny morderca zabił 17 osób! Zjadał zwłoki, malował czaszki na czarno. Posłuchaj wstrząsającego nagrania!

QUIZ. Myślisz, że wygrałbyś "1 z 10"? Tadeusz Sznuk ci nie wierzy. Takie pytania padają w programie

Pytanie 1 z 15
Do jakiego lekarza udaje się osoba chora na cukrzycę?