Szuka współlokatora. Za ponad 2 tysiące zł miesięcznie oferuje mu... namiot

2022-01-28 11:00
Szuka współlokatora. Za ponad 2 tysiące zł miesięcznie oferuje mu... namiot
Autor: ARCHIWUM PRYWATNE Skusilibyście się na takie lokum?

O tym, że w Szwajcarii jest drogo wie chyba każdy. Właśnie dlatego 27-letnia Sandra mieszkająca w Zurychu postanowiła poszukać współlokatora, kusząc go... spaniem pod rozgwieżdżonym niebem. Przedsiębiorcza kobieta jako pokój oferuje namiot, który rozstawiła na balkonie. Za te "luksusowe" warunki chce jedynie 500 franków szwajcarskich miesięcznie (2,2 tys. zł).

„W tym mieście sytuacja osób poszukujących mieszkania jest bardzo trudna. Znalezienie niedrogiego pokoju do wynajęcia jest prawie niemożliwe” - twierdzi 27-letnia Sandra, szczęśliwa właścicielka mieszkania w centrum szwajcarskiego Zurychu i wychodzi naprzeciw potrzebom niezbyt zamożnych mieszkańców miasta. Jak donosi "Mirror", kobieta szuka współlokatora, któremu ma do zaoferowania niewielki, ale wodoszczelny namiot rozstawiony na balkonie. Każdy ma na tym zyskać - ona towarzystwo i osobę do podziału czynszu, jej przyszły współlokator tanie lokum z widokiem na rozgwieżdżone niebo. Za miejsce w namiocie Sandra żąda 500 franków szwajcarskich miesięcznie, czyli około 2,2 tysiąca złotych. Jak sama przyznaje, ma spory odzew na swoją propozycję. „Zainteresowani są głównie studenci, którzy uważają ten pomysł za fajny. Wielu napisało, że to coś innego, oryginalnego” - mówi.

CZYTAJ TAKŻE: Piękna Bridget Fonda jest nie do poznania. Jak dzisiaj wygląda 58-letnia aktorka?

Wawel uruchamia nową wystawę tureckich namiotów

Pytanie tylko, czy koniec stycznia w Szwajcarii to na pewno dobry moment, żeby szukać osoby, która zechce spać pod namiotem na balkonie i jeszcze za to płacić. „Zdaję sobie sprawę, że znalezienie najemcy w środku zimy może być trochę trudne. Zwłaszcza, że ​​balkon nie jest zadaszony. Ale jeśli ktoś chce poczekać z przeprowadzką do wiosny, to też w porządku" - mówi 27-latka.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd ułaskawił setki spalonych na stosach czarownic. Chce upamiętnić ponad 700 kobiet!

Sonda
Lubisz spać pod namiotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE