USA. Szympansica myślała, że jej młode nie przeżyło porodu. Wzruszająca reakcja  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-24/usa-szympansica-myslala-ze-jej-mlode-nie-przezylo-porodu-wzruszajaca-reakcja/

i

Autor: Facebook/Sedgwick County Zoo USA. Szympansica myślała, że jej młode nie przeżyło porodu. Wzruszająca reakcja https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-24/usa-szympansica-myslala-ze-jej-mlode-nie-przezylo-porodu-wzruszajaca-reakcja/

Wzruszające nagranie!

Szympansica myślała, że jej młode nie żyje. Jej reakcja po tym, gdy odkryła prawdę, wyciska łzy!

2022-11-25 14:01

Ostrzegamy! Tego nie da się oglądać bez chusteczek! Sedgwick County Zoo w Kansas (USA) podzieliło się wyciskającym łzy nagraniem, na którym widać, jak szympansica wita się ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Jest przekonana, że maluch nie przeżył porodu. Jej reakcja na to, że wszystko z nim w porządku, roztopi każde serce. Musicie to zobaczyć!

Nic bardziej wzruszającego już dziś nie zobaczycie. Szympansica o imieniu Mahale, żyjąca w zoo hrabstwa Sedgwick w stanie Kansas w USA, niedawno urodziła młode. Poród niestety nie obył się bez komplikacji. Jak informuje "New York Post", w jego trakcie położnicy zdecydowali, że ze względu na zdrowie i życie maleństwa i jego mamy, najbezpieczniej będzie wykonać cesarskie cięcie. Dzięki temu na świat przyszedł mały Kucheza (jego imię w suahili oznacza "zabawa"). Szympansiątko przez dwa dni musiało zostać pod nadzorem weterynarzy i było odseparowane od mamy.

Zoo w USA: Szympansica wita się z dzieckiem. Jej reakcja porusza!

Wygląda na to, że Mahale była przekonana, że jej młode nie przetrwało porodu. Na nagraniu opublikowanym przez ogród zoologiczny widać moment, gdy wraca na swój wybieg. Wchodzi do środka wyraźnie smutna i siada pod ścianą. Po chwili zauważa, że zawiniątko leżące na jej posłaniu się rusza. Gdy orientuje się, że to jej dziecko, natychmiast chwyta je w ramiona i już nie wypuszcza. Trudno powstrzymać łzy. 

Szympansy potrzebują naszej pomocy. "To charyzmatyczne, mądre zwierzęta"

Gdy pracownicy zoo zobaczyli, z jakim odzewem spotkał się opublikowany przez nich film, pokazali kolejny, na którym spokojna już Mahale z czułością tuli i kołysze swoje dziecko, nie wypuszczając go z ramion ani na chwilę. "Cały świat zakochał się w Mahale i małym Kucheza, po tym jak zobaczył ich emocjonalne spotkanie. (...) Mahale i Kucheza przypomnieli nam wszystkim, że szympansy to mądre, charyzmatyczne i niesamowite zwierzęta. I potrzebują naszej pomocy! Drobne działania - takie jak recykling starych telefonów komórkowych i wykorzystanie tylko certyfikowanego oleju palmowego - mogą pomóc uratować szympansy na wolności" - napisali na Facebooku. 

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny
Nasi Partnerzy polecają