Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

Tajne plany Putina? "To wydarzy się na południu". Ukraina ostrzega

2022-11-30 7:00

Władimir Putin niestety nie zamierza poddawać się w wojnie na Ukrainie i nadal rozkazuje walczyć swoim żołnierzom na froncie. W dodatku ma tajne plany dotyczące konfliktu i właśnie przed tym przestrzega w swoim najnowszym przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski. Ujawnił częściowo plany Władimira Putina.

Ukraina ostrzega przed wojennymi planami Władimira Putina. "Planują coś na południu"

Wojna na Ukrainie trwa już dziewięć miesięcy. Od czasu do czasu przedstawiciele ukraińskich czy amerykańskich władz przekonują, że koniec rosyjskiej agresji to kwestia miesięcy. Przykładowo emerytowany amerykański generał Ben Hodges przewidywał niedawno, że w 2023 roku Ukraina zdobędzie Krym i wygra wojnę. Jednak w swoim najnowszym przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski nie kryje - pokonanie Rosji nie jest łatwe. "Sytuacja na froncie jest trudna. Pomimo bardzo dużych strat okupanci nadal próbują nacierać na obwód doniecki, zdobyć przyczółek w obwodzie ługańskim, przenieść się do obwodu charkowskiego, planują coś na południu" - powiedział ukraiński przywódca, nie precyzując jednak, co takiego planuje zrobić na południu rosyjskie wojsko. Potem dodał: "Ale my bronimy się, co najważniejsze, nie pozwalamy wrogowi zrealizować jego zamiarów. Mówili, że zajmą obwód doniecki – wiosną, latem, jesienią. W tym tygodniu już zaczyna się zima, wprowadzili tam swoją regularną armię, codziennie tracą setki zmobilizowanych i najemników, budują umocnienia". Tymczasem szef gabinetu prezydenta Andrij Jermak przekazał nowe wstrząsające dane na temat rosyjskich zbrodni popełnionych podczas wojny na Ukrainie.

Prawie 50 tysięcy zbrodni wojennych na Ukrainie. "Zgwałcone dzieci, obcięte genitalia"

Od początku pełnej inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego, Rosjanie popełnili ponad 47,9 tys. zbrodni wojennych na ukraińskim terytorium Ukrainy – przekazał we wtorek, 29 listopada szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. Mówił tak: „Zginęło ponad 8,4 tys. cywilów, w tym 440 dzieci. Zniszczono 46 tys. budynków i dziesiątki tysięcy obiektów infrastruktury cywilnej. Bestialstwo, z którym mamy do czynienia, poraża. Kiedy nasze organy ścigania przeprowadzały ekshumację w Iziumie, znaleziono ciało niepełnoletniej dziewczynki, która najpierw została zgwałcona, a potem – brutalnie pobita. Znaleziono ciało chłopaka, któremu przed egzekucją obcięto genitalia. Odkrywamy takie rzeczy za każdym razem, gdy wyzwolona zostaje nowa miejscowość”.

Sonda
Czy rakiety Patriot od Niemiec powinny zostać przekazane Ukrainie?
Dr Szymon Kardaś: "Skala problemów humanitarnych w Ukrainie w nadchodzących miesiącach może być bardzo duża" [Raport Walczaka]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają