instagram

i

Autor: pixabay.com

Tak OSZUKUJĄ gwiazdy na Instagramie! ATRAPY samolotów z sedesów, KUPIENI znajomi

2021-02-05 10:00

Niesamowity dokument HBO! W programie "Fake Famous" Nick Balton pokazał kulisy Instagramowych sesji zdjęciowych i mechanizmy zdobywania popularności przez internetowe gwiazdki. Kłamstwo goni kłamstwo! Pozory bogactwa osiągane są między innymi dzięki specjalnym atrapom samolotów wykonanym z klap sedesowych...

Zagraniczne wycieczki, luksusowe ubrania, życie w prywatnych odrzutowcach i eleganckie hotele. Kiedy ogląda się profile tak zwanych influenserów w mediach społecznościowych, można rzeczywiście zzielenieć z zazdrości. - 87 proc. nastolatków marzy o zostanieu influenserem - mówi Nick Balton, autor demaskatorskiego dokumentu HBO "Fake Famous", czyli "Podrabiana sława". Dokument ten pokazuje, jak wyglądają kulisy internetowej sławy i jak tworzy się pozory bogactwa, którego zazdroszczą gwiazdkom dzisiejsze dzieciaki. Balton postanowił na potrzeby programu zrobić internetowe gwiazdy z trzech kompletnie nieznanych osób. Zafundował im nowe fryzury, założył konta na Instagramie i... wykupił im znajomych.

NIE PRZEGAP: To CIOS dla Meghan Markle i księcia! SUROWA decyzja królowej brytyjskiej

Tak, influenserzy mogą kupić sobie tysiące znajomych na tak zwanych fermach botów, działających podobnie jak fermy trolli. Kosztuje to zaledwie kilkaset złotych. Ich pracownicy tworzą fałszywe konta w mediach społecznościowych, wypełniając je pięknymi zdjęciami pięknych ludzi pod palmami. Nieco droższe są usługi przewidujące pisanie przez fałszywych "znajomych" pochlebnych komentarzy. A co z sesjami zdjęciowymi? W USA za 200 złotych można porobić sobie zdjęcia w atrapie prywatnego odrzutowca. Ustawiają się do niego kolejki. Do wykonania zdjęcia ze środka samolotu przy oknie wystarczy z kolei tania deska sedesowa i nieco fotoszopa. Sztucznie wylansowane "gwiazdy" Baltona zaczęły rzeczywiście dostawać darmowe produkty do "wylansowania", a ich profile zaczęli lajkowac także prawdziwi fani, święcie wierząc, że pokazywana na zdjęciach rzeczywistość nie jest wirtualna.

NIE PRZEGAP: WULKAN gigant wybucha w EUROPIE! Czeka nas APOKALIPSA? Tak źle nie było od 20 lat

Sonda
Czy śledzisz profile influenserek i wzorujesz się na nich?
Dariusz Michalczewski: Miałbym dzisiaj 20 MLN followersów na Instagramie l Andrzej Kostyra