owsianka

i

Autor: Jupiterimages Owsianka to jeden z wielu składników angielskiego śniadania.

Koszmarne śniadanie

Toksyczna owsianka zabiła 15 osób! Większość z nich to małe dzieci

2023-06-02 15:20

Rodzinne śniadanie zakończyło się potworną tragedią. Media donoszą, że aż piętnastu członków tej samej rodziny zmarło w Namibii po zjedzeniu owsianki, która według służb była toksyczna. Większość zmarłych to dzieci, najmłodsze z nich miało zaledwie dwa lata. Możliwe, że bilans ofiar wzrośnie. W sumie owsiankę zjadło co najmniej 20 członków rodziny.

Do niewiarygodnej tragedii doszło kilka dni temu we wiosce Kayova w regionie Kavango East w Namibii. Jak poinformowały lokalne media, co najmniej 20 członków tej samej rodziny, w wieku od 2 do 33 lat, 27 maja zjadło na śniadanie tę samą owsiankę. Danie okazało się zabójcze. "Owsiankę zrobioną z mąki mahangu z prosa perłowego zmieszano z suszonym i utartym sfermentowanym osadem po wytwarzanym domowymi sposobami alkoholu" - czytamy. 

Horror przy śniadaniu. Owsianka zabiła 15 osób

Jak podaje "Daily Mail", powołując się na komunikat Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej Namibii, tego samego dnia do szpitala zgłosiła się większość osób, które jadły posiłek. "Dotkniętych chorobą siedemnastu członków gospodarstwa domowego zgłosiło się do szpitala rejonowego Nyangana w Kavango East w dniu 27 maja 2023 r. z oznakami i objawami zatrucia pokarmowego. Z powodu ich ciężkiej choroby trzynaście osób zostało skierowanych do Rundu Intermediate Hospital" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Tragedia w Namibii. Kilkanaście osób zatrutych owsianką

Niedługo później zmarło dziewięcioro z nich. Pozostali byli w stanie krytycznym. Teraz wiadomo już, że zginęło piętnaście osób, dwie pozostałe wciąż walczą o życie. Lokalne władze prowadzą dochodzenie w tej sprawie, zlecono także wykonanie sekcji zwłok. Wiadomo, że w większości zmarły dzieci, między innymi chłopcy w wieku 2, 9, 13 i 14 lat oraz dziewczynki w wieku 3, 6 i 12 lat. 

Sonda
Często boisz się o swoich bliskich?
Zatrucie czy rotawirusy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany