Tragedia w kopalni! Doszło do potężnego wybuchu. Czterech górników NIE ŻYJE

2020-11-21 16:13 kaja
Tragedia w kopalni Rydułtowy. Nie żyje górnik. 46-latek został przysypany przez skały
Autor: PGG Tragedia w kopalni Rydułtowy. Nie żyje górnik. 46-latek został przysypany przez skały

We wtorek, 17 listopada w kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów Doniecku na Ukrainie w jednej z kopalń doszło do wybuchu mieszaniny powietrza z niebezpiecznym metanem. 22 pracującym tam górnikom udało się wyjechać na powierzchnię, niestety pod ziemią zostały jeszcze 4 osoby. Radio Swoboda poinformowało w sobotę, 21 listopada, że akcja ratunkowa została zakończona, a żaden z poszukiwanych górników nie przeżył.

Do wybuchu metanu zmieszanego z powietrzem w jednej z ukraińskich kopalni na terenie kontrolowanego przez separatystów Doniecka, doszło we wtorek, 21 listopada. Przyczyną wybuchu w kopalni im. Skoczyńskiego był pożar. Większości przebywających pod ziemią górników udało się uratować i wyjechali na powierzchnię. Trwały poszukiwania pozostałych czterech pracowników.

Zobacz także: Po ponownym przeliczeniu głosów wszystko jest jasne. Biden wygrywa w Georgii

Nocą z czwartku na piątek służby poszukiwawcze zlokalizowały ciało jednego z nich, zwłoki kolejnych wydobyto w piątek po południu, a wieczorem odnaleziono ostatniego z poszukiwanych górników. Oznacza to, że żadna osoba, która została pod ziemią nie przeżyła tragedii. Wcześniej administracja tzw. Donieckiej Republiki Ludowej twierdziła, że akcja ratunkowa jest niemożliwa ze względu na zbyt duże stężenie gazu.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Najnowsze