5-letni chłopiec spadł do 32-metrowej studzienki. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa!

i

Autor: PAP Rayan wpadł do studzienki w czasie zabawy

Tragiczny finał akcji ratunkowej. 5-latek, który wpadł do 32-metrowej studzienki nie żyje

2022-02-06 8:07

Marokański pięciolatek, który w sobotę (5.02.2022) został wydobyty po czterech dobach z głębokiej na 32 metry studzienki zmarł wieczorem tego samego dnia. Chłopiec o imieniu Rayan wpadł do odwiertu we wtorek podczas zabawy koło swego domu we wsi Ighran, w północnym Maroku.

Śmierć chłopca, jak podał portal dziennika Arab News, nastąpił w sobotni wieczór (5.02.2022), krótko po przetransportowaniu dziecka helikopterem do szpitala - informuje PAP. Według informacji gazety pięciolatek zmarł wskutek odniesionych ran po upadku na dno 32-metrowego tunelu o średnicy 26 metrów. W ciągu kolejnych czterech dni dziecku podawano przez otwór wodę z cukrem, a także wpuszczano tlen. Obecne na miejscu akcji ratowniczej media informowały w sobotę, powołując się na marokańskie służby ratownicze, że chłopiec odniósł rany głowy, a także miał liczne złamania. Twierdzono, że występowały u niego trudności w oddychaniu.

Zobacz koniecznie: 5-letni chłopiec wpadł do 32-metrowej studzienki. Akcja ratunkowa trwa już trzy doby [ZDJĘCIA]

Tragiczny finał akcji ratunkowej. 5-latek, który wpadł do 32-metrowej studzienki nie żyje

W ciągu czterech dni akcji ratowniczej służby nawiązywały kontakt z chłopcem poprzez spuszczoną do otworu sondę. Pokazywała ona, że chłopiec żyje i rusza się wewnątrz tunelu. Dopiero w sobotnie popołudnie ekipa ratunkowa przedostała się do chłopca korzystając z wykopanego prostopadłego tunelu. Zanim chłopiec został wydobyty na zewnątrz medycy towarzyszyli mu przez ponad cztery godziny.

Sprawdź: IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

Akcja strażaków na Saskiej Kępie w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE